$
חדשות טכנולוגיה

יו"ר אינטל: "איבדנו את דרכנו, אני מתבייש"

אנדי בריאנט אמר בשיחה עם אנליסטים שהחברה לא הצליחה לחדור אל שוק שבבי המובייל בצורה נרחבת משום שלא זיהתה את הפוטנציאל שלו. הבכיר הצר על כשלונות אינטל, אך אמר שהמנכ"ל החדש צפוי לשנות את פני הדברים

הראל עילם 12:3124.11.13
"אינטל איבדה את דרכה, ואנחנו משלמים עכשיו את המחיר", אמר אנדי בריאנט, יו"ר אינטל. דבריו נאמרו במפגש עם אנליסטים שנערך בסוף השבוע האחרון. בעקבות הדברים, המניה איבדה 5% מערכה.

לדבריו, הבעיות של אינטל נובעות מחילופי ההנהלה והקושי לחדור בצורה משמעותית אל שוק שבבי המובייל. "כל הסימנים היו שם, אבל לא זיהנו את המגמה עד שהיה מאוחר מדי" אמר. 

 

אנדי בריאנט, יו"ר אינטל אנדי בריאנט, יו"ר אינטל צילום: בלומברג

 

בשנה האחרונה, לפי חברת המחקר גרטנר, מכירות המחשבים צנחו ב-13%, בעוד שמכירות הסמארטפונים צמחו ב-46%. "זה מאוד פשוט, מחשבים הולכים להיות קטנים. היינו באשליה שטאבלטים לא הולכים לתפוס, והיינו ממוקדים בשוק ה-PC הרווחי".

 

"באופן אישי, אני מתבייש" הודה בריינט, אבל הביע אמול במנכ"ל החדש בריאן קרזניץ', אותו הגדיר כ"אדם שרואה את העולם כפי שהוא, לא כפי שאינטל רוצה שיהיה". הוא הוסיף כי כבר ניתן להרגיש חלק מהשינויים שקרזניץ' ביצע בחברה.

 

בין השאר, לראשונה הוא שלח שבב חדש ליצור בחברה חיצונית, על מנת לזרז את זמן היציאה שלו לשוק - "סופיה", מעבד Atom שמיועד למכשירי מובייל מוזלים. הוא גם הוביל תהליכי ארגון מחדש בחברה וחנך את קווארק, סדרת שבבים חדשה שנועדה למוצרי מחשוב לביש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x