$
מכשירים ומדריכים

פרשנות

מחוץ לקופסה: הקונסולות לא יכולות להחליף את מחשב הגיימרים

עם כל הכבוד ל־Xbox One ולפלייסטיישן 4 המרשימות שיצאו החודש, את החוויה המשתלמת והמהנה ביותר עדיין מספק ה־PC הישן והטוב. כבר היום המחשב האישי מציע חומרה ותוכנה טובה יותר

נמרוד צוק 09:1223.11.13
בעולם הגיימינג מדברים עכשיו על שני דברים, ושני דברים בלבד: פלייסטיישן 4, שיצאה לשוק בסוף השבוע האחרון, ו־Xbox One, שתצא (בחלק מהמדינות) בסוף השבוע הנוכחי.

 

אמנם שתי הקונסולות מציגות שיפור אדיר לעומת הדור הקודם, ולמי שמחפש פלטפורמת גיימינג חדשה כדאי לבחון את שתיהן, אבל המחשב השולחני שיושב בבית של כל אחד מאיתנו יודע להריץ כל משחק שיצא לשוק בשנה האחרונה — וגם את אלה שייצאו בשנה הקרובה — ברמה גרפית שוות ערך או אפילו טובה יותר מזו של שתי הקונסולות החדשות. הוא זקוק רק לשדרוג, שיעלה פחות מקונסולה חדשה.

 

Xbox One Xbox One

 

בחינה של המפרטים ומבחני ביצוע הראו כי גם פלייסטיישן 4 וגם Xbox One מציעות עוצמת עיבוד שמשתווה לזו של מחשב גיימינג בינוני, כזה שמצויד במעבד מרובע ליבות מרמת הביניים ובמאיץ גרפי כגון Radeon HD 7850 של AMD או Geforce GTX 660 של Nvidia. כך, כבר היום אפשר להשיג יכולות טובות יותר על גבי ה־PC באמצעות החלפת המאיץ הגרפי ב־700–1,500 שקל בלבד — ובעוד כמה חודשים, עם יציאת דגמים חדשים של מאיצים גרפיים לשוק והוזלת הנוכחיים, אפילו בפחות.

 

לאלה מצטרף הקטלוג המעולה של Steam, שמאפשר להשיג כמעט כל משחק שיצא ל־PC בהורדה קלה ומהירה, ומציע הנחה של עשרות אחוזים על משחקים חדשים ודולרים בודדים עבור משחקים ישנים יותר, שאינם זמינים כלל לקונסולות החדשות. בשורה התחתונה, היתרון העיקרי של שתי הקונסולות החדשות הוא המשחקים הבלעדיים שלהן. נכון לעכשיו זו לא סיבה טובה מספיק להחליף פלטפורמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x