שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סיסקו תספק את שירותי התקשורת למשרד הביטחון

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת המכרז תספק החברה בחמש השנים הקרובות מערכות תקשורת בהיקף של כ־30 מיליון דולר בשנה

מאיר אורבך 08:1321.11.13

חברת סיסקו היא הזוכה הגדולה והבלעדית במכרז התקשורת של משרד הביטחון, כך נודע ל"כלכליסט". איקו חסון, סגן יו"ר המינהל והרכש לתקשוב ומודיעין במשרד הביטחון, אמר ל"כלכליסט" כי "זהו מכרז לחמש שנים עם אפשרות להארכה לשנתיים נוספות".

 

על פי הערכה, בכל שנה תרכוש מערכת הביטחון על כל גופיה השונים מערכות תקשורת של חברת סיסקו בכ־30 מיליון דולר. הרכישה כוללת התקנה של המערכות ותחזוקה שלהן שתתבצע ברובה על ידי חברת בינת.

 

נשיא סיסקו העולמית ג'ון צ'יימברס נשיא סיסקו העולמית ג'ון צ'יימברס צילום: בלומברג

 

"חברת סיסקו רצתה מאוד לזכות במכרז הזה וזה התבטא גם בדבריו של ג'ון צ'יימברס כאשר היה בארץ. הצלחנו להביא לצה"ל ולמערכת הביטחון הנחה של עשרות אחוזים ממחירי המחירון של חברות התקשורת", אמר חסון.

 

שווי המכרז מוערך במאות מיליוני דולרים בשנים הקרובות. במסגרת המכרז תספק סיסקו את כל הרשתות וציוד התקשורת המבצעית של מערכת הביטחון בשנים הקרובות כאשר לחברות HP וג'וניפר נשארו חלקים קטנים מאוד מהמכרז.

 

ל"כלכליסט" נודע שלקו הגמר הגיעו חברת ג'וניפר וסיסקו כאשר האחרונה זכתה במכרז כולו. ג'וניפר תמשיך לתחזק בעיקר את פרויקט אבנט. למכרז השלכות רבות גם על המעבר של צהל לנגב כאשר חלקים ממעבר זה כבר כלולים במכרז ועל פי הערכה הזכייה של סיסקו במכרז תיתן לה יתרון רב בעתיד אם ייצאו מכרזים נוספים לקראת המעבר. "אנו מקווים שצהל ישתמש במכרז זה גם ברכישת ציוד התקשורת במעבר לנגב", אומר איקו חסון.

 

חברת סיסקו עצמה השקיעה מאמצים רבים במכרז כאשר בתקופה שקדמה לו הגיעו לארץ שורה של בכירים לביקורים שכללו גם פגישות עם בכירים בצהל ומערכת הביטחון. במהלך השנים הקרובות יוחלפו כל מערכות התקשורת המבצעית במערכות של סיסקו.

 

מחברת סיסקו סירבו להגיב לפניית "כלכליסט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x