$
הייטק והון סיכון

מיקרוסופט משקיעה ב-Zula, ה"סופר ווטסאפ" של ג'ף פולבר

החברה פיתחה אפליקציית צ'ט שמאפשרת שיחות קוליות ושיחות וידאו, שילוב קבצים שונים, הודעות מייל ומגוון יישומים ארגוניים באופן מאובטח. עד כה גייסה החברה 750 אלף דולר מ-OurCrowd, קימה ונצ'רס ומספר אנג'לים

אסף גלעד ומאיר אורבך 18:2119.11.13

חברת זולה (Zula) של ג'ף פולבר וג'ייקוב נר דוד, השלימה סבב גיוס בהיקף של מאות אלפי דולרים ממיקרוסופט ונצ'רס. בסבב הסיד הקודם של החברה גויסו 750 דולר מ-OurCrowd של ג'ון מדבד Kima Ventures, גיגי לוי ועוד.

חברת Zula, פיתחה אפליקציית צ'ט וזכתה בפרס בחירת הקהל בכנס Disrupt של TechCrunch. זו ההשקעה השנייה של מיקרוסופט ונצ'רס בישראל, לאחר ההשקעה ב-SkyGiraffe לפני כחודש.

 


 

זולה מבקשת להיות 'אם כל האפליקציות' ולאפשר בבת אחת ממשק צ'ט, שירות העברת קבצים ותמונות, שיחות VoIP, מייל והכל באופן שמתאים לטענתה גם לסביבת העבודה וגם לבית. למעשה, אומרים מנהלי החברה, כל עובדי חברת זולה משתמשים בה ביניהם, לכל הפחות לצרכי עבודה.

 

אפליקציית zula לאייפון אפליקציית zula לאייפון

 

ווטסאפ לילדים גדולים

 

בתעשייה, זוכה זולה לכינוי "הווטסאפ הארגוני", או "ווטסאפ על סטרואידים", כיוון שבנוסף לממשק צ'ט על גבי הסמארטפון המאפשר לשלוח טקסט, תמונות וקובצי קול. ניתן גם לערוך שיחות VoIP, שיחות ועידה קבוצתיות, לשתף קבצים מהמחשב וליצור קשר ישירות עם משתמשים דרך חשבון הפייסבוק או הלינקדאין שלהם. לטענת המייסד ג'ף פולבר, האפליקציה איננה דורשת הזנת מספר טלפון מהמשתמש, מה שמגביר בתוכו את היכולת לשמור על פרטיות המשתמש.

 

שני מייסדי זולה הם חסידים גדולים של עידן שיחות ה-VoIP. פולבר עצמו הוא ממייסדי Vonage, חברה ותיקה בתחום ואילו נר דוד הוא ממקימי דלתא3, חברת ה-VoIP הירושלמית, שהקים יחד עם נועם ברדין, מי שהפך לאחר מכן למנכ"ל Waze.

 

עם זאת, בעוד יישומים כמו סקייפ מנצלים את היכולת של הטכנולוגיה לשיחות אחד על אחד, פולבר אמר כי בכוונתו לקחת את ה-VoIP לרמה הקבוצתית, מרחב בו עדיין שולטות חברות הטלפוניה הוותיקות.

 

זולה פועלת מירושלים ומניו יורק ומעסיקה עשרה עובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x