$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

יהושע בקולה פורש מתפקידו כמנכ"ל HP ישראל

הודעת הפרישה נמסרה היום לאלפי עובדי החברה בארץ - אחת המעסיקות הגדולות ביותר בתחום הטכנולוגיה וההייטק בישראל. בקולה יכהן בתפקידו עוד מספר חודשים ויסייע בבחירת מחליפו

מאיר אורבך 11:2914.11.13
מנכ"ל HP ישראל יהושע בקולה פורש מתפקידו לאחר 7 שנים. בקולה הוציא היום (ה') הודעה לחברה על פרישתו. לפני תפקידו ב-HP עבד בקולה בתפקידים בכירים ב-IBM.

לבקולה (56) יותר מ-23 שנות פעילות בענף המחשוב בישראל. הוא התבקש ע"י הנהלת החברה העולמית להמשיך בתפקידו למשך מספר חודשים כדי לסייע בגיוס מחליפו.

 

בחודשים אלה ימלא בקולה גם את מקומו של מנהלו, ארנסט סאלס, מנכ"ל אזור המזרח התיכון ואפריקה. סאלס קודם לתפקיד מנכ"ל החטיבה העסקית של צפון אמריקה וככל הנראה שבקולה תוכנן למלא את מקומו עוד בטרם הודיע על התפטרותו.

 

 

מאמץ התייעלות נרחב

 

HP היא אחת המעסיקות הגדולות בהייטק בישראל: החברה מעסיקה כ-6,500 עובדים העוסקים במחקר ופיתוח, ייצור ושיווק ומכירות בישראל. בקולה אחראי על כל פעילות המטה וההנהלה, השיווק והמכירות - מחלקות שמונות כ-2,500 עובדים.

 

לאחרונה דיווחה החברה העולמית על תוכנית פיטורים רחבת היקף מתוך רצון לקצץ 3 מיליארד דולר מהוצאות הכ"א בחברה - שמעסיקה כ-330,000 עובדים ברחבי העולם. בישראל פוטרו במסגרת מהלך זה עשרות בודדות של עובדים בלבד עד כה. לחברה בישראל יש מרכזים ברעננה, יהוד וקרית גת - אשר הוגדרו כנכסים חשובים עבורה ע"י הנהלתה.

 

מהלך הפיטורים הוא חלק ממאמץ התייעלות רחב היקף שהחל במאי 2012 וצפוי להימשך עד באוקטובר 2014. במסגרת התוכנית, ייסגרו חטיבות, יבוצע מיקוד בתחומים כשירותי ענן, פיתוח בתחום מדפסות התלת ממד ועוד. ב-HP ציינו כי לצד תוכנית הפיטורים יוצאו אלפי עובדים לפרישה מוקדמת. בחודש שעבר דווח כי היקף הקיצוצים בכ"א צפויה לגדול ב-15% משתוכנן.  

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x