$
אינטרנט

Perzo שירות התקשורת המאובטח שאפילו ה-NSA לא יוכל לפרוץ

שערוריית האזנות ה-NSA העלתה את המודעות לאבטחת המידע. אתר Perzo מבטיח לכם שאף אחד לא יוכל לקרוא את המיילים שלכם חוץ מהמכותבים

רפאל קאהאן 13:2512.11.13

מפלס החרדה של משתמשי שירותי התקשורת המקוונים נסק לגבהים חדשים מאז חשיפת תכנית ההאזנות של ה-NSA על ידי אדוארד סנודן. השערורייה הביאה לכך שמספר גדול של פתרונות לתקשורת מאובטחת החלו להופיע בשוק.

שירות Perzo שפותח על ידי דיויד גורל, מנהל בכיר וטכנולוג לשעבר בסקייפ, מיקרוסופט ותומסון רויטרס, הינו פתרון שחסין אפילו לאוזני ה-NSA. השירות מספק פלטפורמת תקשורת אחודה מוצפנת, שמשתמשת בשיטה קריפטוגרפית אשר מייצרת את מפתח ההצפנה תוך שימוש בתוכן ההודעה.

 

Perzo רוצה להיות הכספת של ההודעות שלכם Perzo רוצה להיות הכספת של ההודעות שלכם צילום מסך: perzo.com

 

השיטה הופכת את תוכן ההודעה לבליל של אותיות ומספרים ועובדת כך: המערכת סורקת את תוכן ההודעות שלכם ומייצרת מתוכו מפתח הצפנה. ההודעה שאתם שולחים משתמשת באותו מפתח ייחודי על מנת ל"נעול" אותה ומאפשרת רק למקבל ההודעה גישה לאותו מפתח.

 

ממשק המשתמש של Perzo מזכיר שירותי דואר אלקטרוני כמו ג'ימייל והוטמייל ממשק המשתמש של Perzo מזכיר שירותי דואר אלקטרוני כמו ג'ימייל והוטמייל צילום מסך: perzo.com

 

זאת אומרת שלכל הודעה מותאם מפתח הצפנה חדש שמתבסס על מאגר ההודעות הקודם שלכם. הפלטפורמה מאפשרת גישה למפתח לבעל החשבון בלבד. בנוסף השימוש בשירות הוא חינמי לחלוטין, ולטענת החברה גם יישאר כך.

 

"החיסרון והיתרון של השירות", מסביר גורל לאתר ביזנס אינסיידר, "הוא שאפילו אנחנו לא יכולים לקרוא את ההודעות שלכם, כך שאם איבדתם את מפתח ההצפנה אתם בבעיה. אבל זהו גם היתרון. זאת אומרת שאפילו אם היינו מעבירים לגורם צד שלישי את ההודעות, לא תהיה לו אפשרות לדעת מהן מכילות בגלל ההצפנה."

 

מניסוי קצר בשירות, המערכת עובדת היטב ולמרות שכרגע מדובר על שירות מיילים אינטרנטי בלבד, החברה אמורה להשיק בקרוב גם אפליקציות למכשירי אנדרואיד ואייפון. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x