$
אפליקציות

GoGo Text and Talk: להתקשר מהסלולרי מהמטוס

אפליקציה חדשה מתחברת לתשתיות רשת במטוסים ומאפשרת לכם לבצע שיחות ולשלוח הודעות טקסט ללא החלפת מספר או מגבלות שימוש. לטענת GoGo, כ-200 חברות תעופה כבר חתמו איתה על הסכמים להתקנת התשתית

הראל עילם 16:2311.11.13
חברת GoGo האמריקאית, ספקית שירותי תקשורת במטוסים, השיקה לאחרונה את GoGo Text and Talk - אפליקציה שמאפשרת לבצע שיחות ולשלוח הודעות טקסט מהסמארטפון תוך כדי טיסה ללא צורך בשינוי מספר הטלפון.

הפתרון החדש מאפשר למשתמשים להירשם לשירות על הקרקע ואז לבצע שיחות בעזרת האפליקציה על ידי גלישה ברשת ה-WiFi המקומית, שפועלת ע"ב תשתית ייעודית. הפיתוח דורש הסכמה ושיתופי פעולה עם ספקיות סלולר שונות, אבל לפי החברה היא חתמה כבר על הסכמים עם 200 ספקיות ברחבי העולם.

 

האפליקציה של GoGo האפליקציה של GoGo

 

דובר החברה אמר כי יתכן שחברות התעופה בארה"ב לא ימהרו לאפשר ביצוע שיחות טלפון על אף תקנות מינהלת התעופה הפדרלית (FAA) שמתירות שימוש במכשירים בכל שלבי הטיסה. ואולם, הוא צופה ששליחה חופשית של הודעות טקסט תתאפשר בהקדם.

 

השירות נבדק על ידי מספר עיתונאי טכנולוגיה, ביניהם של אתר אנגאדג'ט - שכתבו ציין כי תהליך ההרשמה לשירות יכול להיות בעייתי, מכיוון שהוא דורש חיבור לשרתי ספקית הסלולר ולשל GoGo. בשדות תעופה בהם אין לספקית הסלולר של המשתמש קליטה מספקת, השירות יכול לא לעבוד. עם זאת, דווח כי לאחר שבוצע החיבור, השירות פעל היטב והודעות נשלחו במהירות וללא עיכוב. 

 

היתרון בשירות החדש, גם אם יוגבל רק לשליחת הודעות טקסט, הוא משמעותי הרבה יותר מיכולת זו: הוא יסייע לחברות כגון GoGo לדחוף מערכות מדיה ותקשורת מתקדמות ליותר חברות תעופה ומטוסים. עכשיו, עם הסרת המגבלה מצד ה-FAA, הדבר פותח את הדרך לשימוש חלק ונוח בכל כלי האלקטרוניקה ובכל מקום בעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x