$
הייטק והון סיכון

מובלי מגייסת 60 מיליון דולר מהמיליארדר קרלוס סלים

האיש השני בעושרו בעולם מצטרף לחבורת המשקיעים הידוענים של החברה. סלים התחייב לקדם את הפצת האפליקציה בקרב 250 מיליון לקוחות קבוצת התקשורת שלו בדרום ומרכז אמריקה

אסף גלעד 14:3306.11.13

היזם הישראלי משה חוגג, מייסד יישום שיתוף התמונות מובלי, (Mobli) ממשיך להקיף עצמו בידוענים - והפעם הוא מצרף לחבורת המשקיעים שלו גם האיש השני בעושרו בעולם, המיליארדר קרלוס סלים, בעלי קבוצת התקשורת המקסיקנית Movil.

המיליארדר, שחולק השנה את התואר העולמי שלו עם ביל גייטס, הוביל לחברה הישראלית גיוס של 60 מיליון דולר לפי שווי לא ידוע. במקביל, התחייב סלים לקדם את הפצת האפליקציה בקרב 250 מיליון משתמשי רשת התקשורת שלו בדרום ומרכז אמריקה, דבר שיתן דחיפה גדולה לאפליקציית שיתוף התמונות החברתית שמבקשת להתחרות בווטסאפ. סלים השקיע בעבר גם באפליקציית זיהוי השירים שזאם, סכום של כ-40 מיליון דולר.

 

קרלוס סלים קרלוס סלים צילום: בלומברג

  

מובלי, שייסד משה חוגג, שונה ממרבית החברות בתעשיה בכך שגייסה את מידוענים ולא ממשקיעים מוסדיים: בין המשקיעים הראשונים בה נמצאים לאונרדו דה קפריו, טובי מגווייר, סרינה וויליאמס וספורטאי העבר השנוי במחלוקת לאנס ארמסטרונג, שהשקיעו יחד בחברה 6.5 מיליון דולר, ולאחריהם השתתף בהשקעה גם האוליגרך הקזחי קנגס רקישב שהשקיע מכיסו 22 מיליון דולר ואף ביקש להקים עם חוגג קרן הון סיכון משלו במשותף עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

 

רקישב, חוגג ואולמרט הקימו בשנה שעברה את הקרן תחת השם ג'נסיס אנג'לס, ספגו מיד תביעה מקרן ההון סיכון הותיקה ג'נסיס פרטנרס, ונאלצו לשלם לה 100 אלף שקל על שימוש בסימן המסחרי שלה.

 

בהמשך צורף לקרן של חוגג גם עדי שלג, שמשמש כיום כמנהל הפעילות בישראל. שלג נחקר לאחרונה בחשד לביצוע עבירות של תרמית בניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה. העבירות לכאורה קשורות בהרצת מניות של קבוצת אי.די.בי.

 

עדי שלג עדי שלג צילום: עמית שעל

 

עם הגיוס, תנסה מובלי למצב את עצמה כמנוע חיפוש לתמונות בסלולר, כאשר המשתמש יכול לא רק להעלות תמונה ולתייגה לפי נושא ומיקום, אלא גם לחפש תמונות לפי הפרמטרים הללו. אפשר למשל, לצלם סרטון מתוך הופעה - ולתייג אותה תחת שמה של הלהקה, או שמו של המקום או עיר בו היא מופיעה. באותה מידה ניתן ליצור ערוץ מיוחד עבור ההופעה האמורה. כך ניתן יהיה להיכנס לכל אחת מהקטגוריות הללו, להגיב על סרטונים או תמונות של אחרים ולעקוב אחריהם באופן רציף.

 

לפי אתר TechCrunch, מגלם הסיבוב שווי גבוה למדי של מיליארד דולר, שווי שנראה מוגזם בהתחשב בעובדה שמספר המשתמשים באפליקציה טרם נחשף.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x