$
מכשירים ומדריכים

הנקסוס 5 הושק בישראל; מדוע מחירו כה גבוה ביחס לחו"ל?

מכשיר הדגל של גוגל ו-LG נמכר ב-2,800 שקל. לפי מנכ"ל היבואנית רונלייט, המכשירים נרכשים ישירות מהיצרן במחיר שהוא יקר משמעותית מהמחיר בחנות גוגל - 350 דולר, בשל מדיניות השיווק של החברה

הראל עילם 13:3205.11.13
חברת רונלייט, היבואנית הרשמית של LG מובייל בישראל, השיקה הבוקר (ג') את נקסוס 5, מכשיר הדגל החדש של אנדרואיד, גוגל ו-LG. המכשיר ימכר החל מהבוקר דרך סלקום, ומחר יהיה זמין ביבוא רשמי במגוון חנויות דרך רונלייט.

 

הנקסוס ימכר בארץ ב-2,800 שקל, כאשר מחירו בחו"ל עומד על 350 דולר. גיא דה פיצ'וטו, מנכ"ל רונלייט, התייחס לביקורת הנוקבת שהופנתה כלפי החברה והמחיר הגבוה באופן יחסי שלו.

 

מכשיר הנקסוס 5 מכשיר הנקסוס 5

 

"אני רוצה לנפץ מיתוס חשוב" אמר דה פיצ'וטו. "רונלייט רוכשת את המכשיר באופן ישיר במחיר גבוה משמעותית מהמחיר שאתם רואים בגוגל פליי. זאת חלק מהמדיניות של גוגל, שמתמחרת את המכשיר באופן שונה עבור שווקים שונים בעולם".

 

הוא הוסיף כי המחיר הזול ביותר בעולם הוא דרך חנות גוגל פליי האמריקאית, ואמר: "צרכן שומר חוק צריך לשלם על המס המקומי בארצות הברית, מע"מ, מס קניה, עמלות מכס ודמי שילוח. זה יגיע למחיר של 1,950 שקל. דרך בריטניה, זה יעלה 2,300 שקל".

 

מעבר לכך, המכשיר אינו זמין כעת ברוב החנויות ברחבי העולם. בארץ הוא גם יגיע עם שנתיים אחריות מלאה ויהיה זמין בתריסר תשלומים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x