$
חדשות טכנולוגיה

מייסד אפל: אם עדיין הייתי בחברה, היינו משתפים פעולה עם גוגל

כך אמר סטיב ווזניאק, שותפו המקורי של סטיב ג'ובס. החמיא לסמסונג ולפיתוחיה וטען שיש כמה מהם שהיה שמח לראות באייפון - ביניהם, יכולת הזיהוי הקולי של אנדרואיד שעולה לדעתו על זו של סירי

נמרוד צוק 13:3204.11.13
"אני מתפלל לאלוהים שאפל וגוגל ישתפו פעולה בעתיד. אם עדיין הייתי באפל, אני מניח שהייתי גורם לזה לקרות", כך אמר סטיב ווזניאק, שותפו של סטיב ג'ובס להקמת אפל והמוח מאחורי רבות מפריצות הדרך הטכנולוגיות של החברה בראשיתה. ווזניאק אמר את הדברים בראיון ל-BBC.
עם זאת, ווזניאק סייג את תחושותיו האופטימיות בנוגע לשיתוף הפעולה בין שתי היריבות המרות, שנאבקות בחודשים האחרונים על השליטה בענפי הסמארטפונים והטאבלטים, והוסיף: "ייתכן שאני טועה, כנראה שיש הרבה מאוד שאני לא יודע על הקשיים העסקיים, והדבר האחד שחשוב לזכור זה שחברה מסחרית תמיד חייבת להרוויח כסף".

 

צמרת אפל בעברה הרחוק, מימין: ווזניאק, ג'ון סקאלי וסטיב ג'ובס צמרת אפל בעברה הרחוק, מימין: ווזניאק, ג'ון סקאלי וסטיב ג'ובס צילום: איי פי

 

"אני מאמין שאנחנו צריכים לחיות בעולם בו חברות יכולות לקבל רשיון לשימוש בכל טכנולוגיה בתמורה לתשלום הוגן. אני רואה תכונות טובות במכשירים של סמסונג שהייתי רוצה לראות באייפון שלי, והייתי רוצה שאפל תוכל ותהיה מעוניינת להשתמש בהם", הסביר ווזניאק.

 

כדוגמה הוא הביא את טכנולוגיית הזיהוי הקולי של אנדרואיד, שפועלת לדבריו טוב יותר מסירי של אפל. לדבריו, אם כל החברות היו משתפות ביניהן פיתוחים טכנולוגיים, המוצרים של כולם היו טובים יותר, הטכנולוגיה היתה מתקדמת מהר יותר, והמוצרים היו תואמים יותר לזה לזה.

 

בראיון הראה ווזניאק התהלבות מהטרנד החדש של השעונים החכמים, ואמר כי היה רוצה לראות שעון כזה שכולל מסך גמיש עם תצוגה שמתאימה את עצמה לתנועת היד, עם יכולת מלאה של סמאטרפון. לדבריו, בעתיד הקרוב נראה יותר ויותר מוצרים שמציעים גמישות ויכולת קיפול.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x