$
מכשירים

KitKat: אנדרואיד אחת שתשלוט בכולם

הגרסה של מערכת ההפעלה מבית גוגל נועדה להיות קלה ופשוטה ולהניע גם סמארטפונים וטאבלטים וגם התקני מחשוב לביש וטלוויזיות. נקסוס 5, המכשיר הראשון שמבוסס עליה, יגיע השבוע לישראל

הראל עילם 12:5903.11.13

חברת LG וגוגל חשפו ביום ה' האחרון באופן רשמי את נקסוס 5, מכשיר הדגל החדש של ענקית האינטרנט. הוא מריץ את גרסת 4.4 של אנדרואיד שזכתה לשם קיטקט, והושק כבר באותו יום בכמה שווקים מרכזיים בעולם.

המחיר הרשמי של הנקסוס 5 עומד על 350 דולר לגרסת 16 גיגה-בייט, ו-400 דולר לגרסת 32 גיגה-בייט. התמחור האגרסיבי עזר למכשיר להימכר היטב ובמהירות, ובתוך כמה דקות רוב דגמי הנקסוס אזלו לחלוטין בחנות המקוונת של גוגל. בישראל, גוגל עדיין לא מוכרת את המכשירים באופן ישיר והחנות המקוונת אינה זמינה. קמעונאיות כגון בסט ביי, אמזון, רדיושאק וספקיות סלולר גדולות צפויות גם הן למכור את המכשיר בקרוב.

 

המכשיר יגיע לארץ ביבוא רשמי ביום רביעי הקרוב, אבל עדיין לא ידוע מה יהיה מחירו. 350 דולר הם שווי ערך ל-1,630 שקל אחרי מסים מקומיים.

 

 

תאימות גם למכשירים פשוטים

 

שלושת המכשירים האחרונים בסדרת נקסוס - הגרסה האחרונה של הטאבלט נקסוס 7, הטלפון החכם נקסוס 4 מבית LG וכעת הנקסוס 5 - לא נועדו להיות מודל ומופת טכנולוגיים, אלא יותר דרכה של גוגל לגזור קופון על ההצלחה המסחרית המרשימה של אנדרואיד. כולם נמכרו היטב ומצויים בין המוצרים הנמכרים ביותר בקטגוריה שלהם.

 

בדומה לג'ינג'רברד, גרסה 2.3 של אנדוראיד שנועדה לפתור את בעיית הפרגמנטציה, האניקום, גרסה 3.0 שנועדה להתמודד עם מסכים גדולים וטאבלטים, וג'לי בין, גרסה 4.1 שאיחדה בין השניים, גם קיטקט נועדה לפתור בעיה גדולה בשוק האנדרואיד. מערכת ההפעלה אמנם השתכללה והשתפרה, אבל בדרך איבדה את אחד הדברים החשובים ביותר שלה: הקלות והחסכנות שאפיינו אותה בעבר.

 

 

הדגש על דרישות מערכת נמוכות בגרסה החדשה הוא אחד הדברים החכמים ביותר שגוגל יכלה לעשות, אומר אבי גרינגארט, אנליסט בתעשייה. חברת המחקר סטרטג'י אנליטיקס טוענת שבעוד אנדרואיד היא מערכת ההפעלה הנפוצה באסיה, רוב המכשירים שנמכרים שם הם גרסאות ישנות ומקומיות של אנדרואיד, שמובילות לחוויית משתמש נחותה.

 

מכוונת לטלפונים ולטלוויזיות

 

בגרסה 4.4, גוגל רוצה לחזור לשורשים של מערכת ההפעלה שלה וליצור גרסה חדשה שבאמת תוכל לרוץ על כל מוצר אלקטרוני שקיים כיום בשוק, החל בטלפונים פשוטים ועד מוצרי מחשוב לביש כגון גוגל גלאס, ואף טלוויזיות חכמות שמריצות את גוגל TV. מכשירים רבים אינם מריצים גרסאות עדכניות של מערכת ההפעלה, ולמעשה 28% ממכשירי האנדרואיד הפעילים עדיין מריצים גרסת אנדרואיד ישנה יותר מ־4.0 ורק 2.3% מריצים את אנדרואיד 4.3.

 

הפתרון על פי גוגל הוא לייצר מערכת הפעלה גמישה מספיק שתתאים לכולם, או כפי שניסח זאת סנדר פינצ'י, ראש מחלקת אנדרואיד בחברה: "אנחנו רוצים להגיע למיליארד האנשים הבאים, ואנחנו רוצים לעשות זאת דרך הגרסה החדשה של אנדרואיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x