$
חדשות טכנולוגיה

גם פייסבוק מצטרפת למרוץ לרכישת בלקברי

אחרי גוגל, לנובו, סיסקו, SAP ומספר קרנות ובכירים בתעשייה שגם הם הביעו נכונות לרכוש את יצרנית הטלפונים הקנדית - לפחות לפי הדיווחים - מגיעים כעת שמועות שגם הרשת החברתית הגדולה בעולם נמצאת במירוץ

רפאל קאהאן 15:5930.10.13

בכירים בחברת בלקברי נפגשו בשבוע שעבר עם נציגים של פייסבוק, כך דיווח אמש (ג') "וול סטריט ג'ורנל". מטרת הפגישה לא נמסרה, אך סביר להניח שמדובר באפשרות שהרשת החברתית מעוניינת להתמודד גם היא על רכישת יצרנית הטלפונים הקנדית - או לפחות חלק מפעילותה.

 

בלקברי כבר הודיעה כי היא מתכוונת להפסיק את שיווק המכשירים שלה לצרכנים הפרטיים ולהתמקד בשוק הארגוני. זאת לאור המכירות החלשות של מכשיריה החדשים: ה-Z10 וה-Z30. לעומתה, פייסבוק מאוד מעוניינת בדריסת רגל בתחום הסמארטפונים, בו היא נתונה לחסדיהם של יצרניות כגון אפל וסמסונג.

 

בלקברי Z10 - לא הצליח להציל את החברה בלקברי Z10 - לא הצליח להציל את החברה צילום: ניצן סדן

 

למרות דברים אלו לא ברור איזה עניין יש לפייסבוק ברכישת בלקברי, בעיקר בהתחשב בכך שרוב המשתמשים שלה מגיעים ממכשירים מבוססי אנדרואיד ו-iOS. בנוסף, מארק צוקרברג כבר הצהיר שייצור טלפון ממותג מבית פייסבוק הוא "אסטרטגיה מוטעית". זה הוביל אותו להשיק את פייסבוק Home בשיתוף עם HTC, אולם גם כאן הקונספט נחל כישלון חרוץ.

 

למעשה פייסבוק יכולה להתעניין רק בשלושה דברים שיש בידי בלקברי: פטנטים, לקוחות וטכנולוגיה. סל הפטנטים של החברה הוא מהגדולים בתחום, היא ידועה בעיקר בתחום אבטחת המידע; שם יש לה כיום קרוב ל-70 מיליון מנויים. אפליקציית ההודעות BBM הוסיפה עוד כ-20 מיליון משתמשים חדשים לאחר השקתה עבור האייפון ומכשירי האנדרואיד. לבסוף, היכולות הטכנולוגיות של בלקברי מתמקדות בפיתוח חומרה לסמארטפונים, וגם כאן מאגר הפטנטים שלה הוא מהטובים בתחום.

 

פייסבוק איננה החברה הראשונה שהבעיה עניין ברכישת בלקברי - לפחות לפי הדיווחים. קדמו לה סיסקו, לנובו, גוגל, SAP, ג'ון סקאלי מנכ"ל אפל לשעבר ואפילו מייק לאזרידיס שהקים את החברה ועזב אותה לפני שנה וחצי. בנוסף חשוב לציין שבלקברי חתמה על זיכרון דברים עם ענקית הפיננסים הקנדית פיירפקס, בשווי 4.7 מיליארד דולר בעסקה שתהפוך אותה לחברה פרטית. תוקף ההסכם הינו בסוף השבוע הבא, מה שמשאיר למתמודדים עד יום שני הקרוב בשביל להגיש הצעת קנייה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x