$
חדשות טכנולוגיה

הדו"ח האחרון: נוקיה מפרסמת נתונים מעודדים

במה שהוא כנראה הדו"ח הרבעוני האחרון של נוקיה כיצרנית טלפונים לפני רכישת מיקרוסופט, החברה הודיעה כי מכירות מכשירי לומיה זינקו ב-40% בשנה האחרונה

עומר כביר 15:4729.10.13
לקראת השלמת העסקה עם מיקרוסופט, נוקיה מפרסמת דו"ח רבעוני מעודד בכל הנוגע למכירות הסמארטפונים שלה: למרות צניחה של 22% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, ברבעון השלישי של 2013 צמחו מכירות סמארטפוני לומיה של החברה ב-40% והגיעו ל-8.8 מיליון יחידות. כתוצאה מכך, מניית החברה זינקה ב-8%.

 

לפי הדו"ח, ברבעון השלישי הסתכמו הכנסות החברה ב-5.6 מיליארד יורו. זאת, לעומת הכנסות של 7.2 מיליארד יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה. למרות הירידה בהכנסות, החברה הצליחה לעבור מהפסד תפעולי של 563 מיליון יורו ברבעון השלישי של 2012 לרווח תפעולי של 118 מיליון יורו ברבעון האחרון.

 

מטה נוקיה בפינלנד. מה יקרה לחברה לאחר עסקת הרכש של מיקרוסופט? מטה נוקיה בפינלנד. מה יקרה לחברה לאחר עסקת הרכש של מיקרוסופט? צילום: בלומברג

 

שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט ואימוץ מערכת ההפעלה ווינדוס פון ממשיך לשאת פירות: מכירות סדרת מכשירי לומיה, הכוללים כעת גם פאבלטים וטאבלט, סיפקו לה הכנסות בגובה 1.3 מיליארד יורו - 23% מהכנסות החברה. היקף מכירות הטלפונים הפשוטים, מנגד, ממשיכים להתרסק ורשמו ירידה של 27% במספר היחידות שנמכרו ל-55.8 מיליון עם הכנסות של 1.5 מיליארד יורו בלבד. שולי הרווח הגבוהים יותר של של הסמארטפונים לעומת הטלפונים הפשוטים היו, כך נראה, הגורם מרכזי בהצלחת החברה לעבור מהפסד תפעולי לרווח תפעולי.

 

זהו אולי הדו"ח האחרון שמפרסמת נוקיה כיצרנית סלולר גדולה, שכן ב-19 בנובמבר צפויים בעלי המניות שלה לאשר סופית את העסקה במסגרתה תרכוש ענקית התוכנה מיקרוסופט את פעילות ייצור המכשירים של החברה הפינית. במיקרוסופט, שעתידה להשתלט ולהוביל את פעילות לומיה, בוודאי מביטים בסיפוק על הגידול הדרמטי במכירות הסמארטפונים, אותו יוכלו למנף, אם יפעלו בחכמה, על מנת להפוך לגורם משמעותי בשוק מערכות ההפעלה לסלולר – לצד אפל וגוגל. נוקיה מחזיקה היום לפי ההערכות קרוב ל-90% משוק מכשירי ווינדוס פון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x