שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מטומי רוכשת את סוכנות הפרסום של אדוטומי הישראלית

לאחר העסקה, יישאר מנכ"ל אדוטומי ג'ו מקורמק בעל השליטה בחברת הפיתוח ואילו מטומי תהפוך לבעלת השליטה בסוכנות הפרסום ותקבל לידיה את כל הלקוחות שלה

אסף גלעד 10:2927.10.13
מיזוג ישראלי בענף האופטימיזציה של הפרסום הדיגיטלי. מטומי (Matomy), ענקית האופטימיזציה הישראלית המתמחה בטיוב קמפיינים ברשת, מבצעת רכישה שלישית השנה ורוכשת את סוכנות הפרסום של אדוטומי המתמחה בפרסום בפייסבוק, תמורת מיליוני דולרים. במטומי סירבו לפרט את תנאי העסקה.

 

אדוטומי (Adotomi) פיצלה בשנים האחרונות את פעילותה לחברה המפתחת טכנולוגיות פרסום לפייסבוק המעסיקה 20 עובדים, וסוכנות פרסום המעסיקה 10 עובדים. מטומי רכשה את סוכנות הפרסום ובמסגרת העסקה זכתה גם באפשרות להשקיע מיליוני דולרים תמורת מניות בחברת הפיתוח. כתוצאה מהרכישה, מנכ"ל אדוטומי ג'ו מקורמק יתמקד בחברת הפיתוח של אדוטומי ובפיתוח טכנולגיות ענן שתינתן למפרסמים כשירות, וחלק מצוותו יעבור למטומי. לאחר העסקה, יישאר מקורמק בעל השליטה בחברת הפיתוח ואילו מטומי תהפוך לבעלת השליטה בסוכנות הפרסום ותקבל לידיה את כל הלקוחות שלה.

 

מימין לשמאל: מנכ"ל אדוטומי ג'ו מקורמק וסמנכ"ל הטכנולוגיות אליאס סנדלר מימין לשמאל: מנכ"ל אדוטומי ג'ו מקורמק וסמנכ"ל הטכנולוגיות אליאס סנדלר צילום: אוראל כהן

 

רכישת הסוכנות נעשית במטרה לחזק את נוכחותה של מטומי, חברה המתמחה בטכנולוגיות לשיפור ההמרה באתרי אינטרנט, בפרסום בפייסבוק. סוכנות הפרסום של אדוטומי (ששינתה את שמה ל Adquant) תאפשר למטומי לשפר את שיעור ההמרה של לקוחותיה המפרסמים בשלושה מישורים מרכזיים, הן על גבי המובייל והן על גבי הדסקטופ: הגברת הקליקים ומכירות של מוצרים המוצגים בפרסומות בפייסבוק, הגדלת מספר התוכנות שמשתמשים מורידים כתוצאה מפרסום בפייסבוק והגדלת מספר הלייקים של אותם המוצרים.

 

מטומי מתמקדת בעולם הפרסום ממוקד מכירות (Performance) ומאפשרת לסוכנויות פרסום ומפרסמים לשפר את המיקוד של מודעות הפרסום שלהם ברשת בלקוחות המתאימים בכדי להגדיל את שיעור המכירות דרך המודעה. מטומי מקבלת עמלה על כל עסקה שכזו, כך שהתשלום בסופו של דבר הוא מבוסס עסקה.

 

אדוטומי (כיום Adquant) הפכה לאחת מחברות הפרסום בפייסבוק הצומחות בישראל. היא מייצרת כיום 15 מיליארד חשיפות של מודעות פרסום בפייסבוק ולרשותה 50 אפליקציות בעלי כמיליון משתמשים כל אחת.

 

מטומי מעסיקה כ-450 עובדים בעולם, מתוכם 300 בישראל. הכנסותיה מוערכות בכ- 230 מיליון דולר בשנה, מחצית מהן בארה"ב, 30% מהן באירופה והשאר בדרום אמריקה ובאסיה. בין לקוחותיה: אמריקן אקספרס, AT&T ובנק HSBC.

 

עד השנה פעלה מטומי בעיקר באירופה, אך שתי רכישות שביצעה בשנתיים האחרונות, זו של חברת הפרסום הסלולרי Mobaff ושל MediaWhiz הרחיבה משמעותית את פעילותה בארה"ב. עם הרכישות, גדלה הצמיחה השנתית בהכנסות מטומי בכ- 50% בשנה. לאחרונה שכרה מטומי את שירותיהם של בנקי ההשקעות UBS, מריל לינץ' ובנק אוף אמריקה בכדי להכין תשקיף לגיוס של כ- 150 מיליון דולר לפי שווי של כ- 450 מיליון לקראת סוף השנה בבורסה בלונדון. אם תשלים מטומי את הגשת התשקיף היא תוכל לצאת להנפקה אם תרצה בכך כבר בשנה הבאה.

 

מטומי החלה את פעילותה כחברת Adsmarket המספקת מערכת לניהול משווקים עצמאיים (אפילייט), אך התרחבה לתחום פרסום המודעות, פרסום ברשתות החברתיות, פרסום במובייל, במשחקים וכסף וירטואלי. מלבד אילן שילוח (29%) בעלי המניות המרכזיים בה הם ויולה (22%), המנכ"ל עופר דרוקר (9%) וניר טרלובסקי (8%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x