$
חדשות טכנולוגיה

פורצי הדרך

הכדור הפורח שייקח אתכם לחלל

ירידה במחירי תיירות החלל: חברה אמריקאית מציעה שירותי טיסה אזרחית אל מעבר לכדור הארץ באמצעות בלון הליום. המחיר: 75 אלף דולר לכרטיס - פחות מחצי ממחירן של הטיסות המוצעות כיום

הראל עילם 16:1524.10.13

תעשיית החלל האזרחית ממשיכה לזנק קדימה, ויחד איתה עם קטגוריית תיירות החלל: חברת WorldView החלה להציע את הפתרון הזול ביותר עד כה לטיסה אזרחית אל מחוץ לכדור הארץ.

הטיסה היא בתא נוסעים שמחובר לבלון הליום - אשר עולה לגובה 30 ק"מ. זהו גובה מעט נמוך יותר משל קפיצה האדירה שביצע פליקס באומגרטנר בשנה שעברה.

 

בלון ההליום של World View - מגיע כמעט לחלל בלון ההליום של World View - מגיע כמעט לחלל

 

בעוד שהבלון אינו מגיע לגובה של 110 קילומטר כמו החללית של המיליארדר הבריטי ריצ'ארד ברנסן וחברת וירג'ין גלקטיק, טיסה בבלון תעלה "רק" 75 אלף דולר (לעומת 250 אלף דולר עבור טיסת החלל שמציע ברנסן). לאחר הטיסה, התא יתנתק מהבלון וינחת בבטחה בסיוע מצנחים.

  

ארבע שעות מהארץ לסטרטוספירה

 

חברת WorldView, שממוקמת בטוסון, היא חטיבת בת של פרגון - יצרנית בינלאומית של ציוד אלקטרוניקה לתחנת החלל הבינלאומית ומתכוונת לשלוח צעירים למשימה במאדים בתוך מספר שנים. היא תתחיל למכור את הכרטיסים בחודשים הקרובים, והטיסה הראשונה תצא לדרך בעוד כשלוש שנים. החוויה שהחברה מציעה נמשכת קרוב לארבע שעות, כאשר במשך שעתיים הלקוח המאושר ירחף בגבהי הסטרטוספירה יחד עם עוד 5 נוסעים ו-2 טייסים.

 

בעוד הנוף צפוי להיות מדהים, בגובה של 30 קילומטר לא תורגש ירידה משמעותית בכוח הכבידה. אין כיום הגדרה רשמית מה נחשב ל"חלל" והיכן נגמרת האטמוספירה ומתחיל החלל החיצון. רשות התעופה האמריקאית הגדירה את הבלון של WorldView כ"חללית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x