$
מכשירים ומדריכים

שעון אחד, שישה מסכים: הכירו את Facet, הצמיד החכם של נוקיה

סרטון שדלף לרשת חשף אב טיפוס של שעון חכם בתצורת צמיד ולו שישה מסכים, שאפשר להעביר ביניהם אפליקציות בקלות. יתכן שהקונספט המהפכני ישולב בפרויקט השעון החכם של מיקרוסופט

הראל עילם 12:3720.10.13
נוקיה עובדת על Facet, שעון חכם בעיצוב יחודי, שיכלול שישה מסכים. כך דיווח אתר TheVerge, על בסיס בקשת פטנט מצד נוקיה שאושרה במהלך סוף השבוע האחרון. סרטון פנימי של יצרנית הטלפונים הפינית שנחשף על ידי TheVerge מראה שעון בתצורה של צמיד, בניגוד לשעונים של סמסונג, סוני ומתחרות אחרות (ביניהן יצרנית המכוניות ניסאן).

יצרנית הטלפונים, שנמצאת בדרכה להיות חטיבה של מיקרוסופט, הגישה את הבקשה לפטנט באוגוסט האחרון. הוא אושר לפני מספר ימים, תהליך אישור מהיר למדי עבור משרד הפטנטים האמריקאי. הפטנט מתאר את הדרך לייצר מכשיר מחשוב לביש המורכב ממספר מסכים ומפרקים.

 

איור תצורת השעון החכם של נוקיה, מתוך בקשת הפטנט שהגישה איור תצורת השעון החכם של נוקיה, מתוך בקשת הפטנט שהגישה

 

הסרטון מציג אב טיפוס עובד בעל ממשק ייחודי: המשתמש מפנה ומסובב את ידו על מנת לחשוף את כל המסכים, כאשר כל מסך יכול להריץ אפליקציה נפרדת. בנוסף, ניתן להעביר יישום ממסך למסך או אל כל המסכים בקלות - ואפילו להגדיל את השטח שמוקצה לכל ישום כך שיוצג על מספר מסכים.

 

 

הרעיון הוא לספק למשתמש מידע כגון הודעות נכנסות, שעה, יומן, מפה ומזג אוויר וכן לאפשר לו לשחק במשחקים פשוטים או להשמיע מוזיקה. 

 

צמיד ה-Facet צמיד ה-Facet

 

העיצוב הראשוני נראה מגושם, כבד ומסורבל, אבל במידה ונוקיה תצליח להפוך את השעון לצמיד דק עם מסך גמיש ומפורק, הרעיון של מספר ישומים שיוכלו לרוץ בו זמנית על הצמיד יכול לעבוד היטב. יתכן ורכישת חטיבת המוצרים של נוקיה גם תסמן איחוד אפשרי בין הקונספט המהפכני של נוקיה ופרויקט לעיצוב "שעון סרפס" של מיקרוסופט - החברה הראשונה שפיתחה שעון חכם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x