$
אינטרנט

גוגל מכניסה את היומן שלכם לשירות הניווט Maps

השירות יאפשר לכם לראות היכן נערכות הפגישות שקבעתם, האם יש הופעות ואירועים אחרים בסביבה ועוד. גוגל גם החזירה לשירות תכונה שמאפשרת לבנות מסלולים מרובי יעדים, לצורך תכנון טיולים

הראל עילם 13:4310.10.13
גוגל ממשיכה לעדכן במרץ את שירות הניווט גוגל Maps, במטרה להפוך אותו מאפליקציה יעודית למרכז החיים המודרניים של המשתמש. אמש (ד'), החברה עדכנה את גרסת הבטא של השירות והוסיפה לו מידע מהיומן של המשתמש ישירות בתוך המפות.

כך למשל, גוגל תציג למשתמש היכן מתקיימות הפגישות שלו, תציג היכן בדיוק בתוך שדה התעופה אמורה לנחות הטיסה - וגם תמשוך מידע מגוגל Now ותיבת המייל על מנת להציג הזמנות למסעדות, מלונות ואירועי פייסבוק. האירועים יוצגו למשתמש גם אם לא ביקש למשוך אותם ויופיעו כל הזמן על המפה - ובלחיצת על היעד המסומן ניתן לקבל את כל המידע הרלוונטי על ההזמנה.

 

גוגל Maps גוגל Maps

 

בנוסף, לשונית חדשה תאפשר גם למשתמשים לראות אילו אירועים פומביים גדולים יהיו באזור, מהופעות, דרך הקרנות סרטים בבתי קולנוע השונים ועד לאירועי ספורט. באופן זמני, יכולת זו מוגבלת ליעדים בארצות הברית בלבד.

 

מספר אופציות חדשות כוללות את האפשרות לצפות בהיסטוריית החיפוש והניווט וכן לקבל גלריית תמונות משתנה בתוך האפליקציה עצמה כאשר אתם בונים יום טיול בעיר מסוימת. גוגל כבר מציגה תמונות כאשר אתם מרחפים מעל אזור מסוים בעיר חדשה, אבל הגלריה החדשה מבוססת על היעדים שהמשתמש חיפש וסימן לעצמו לבקר בהם, וכוללת לא רק תמונות מצולמות על ידי אנשים אלא גם מסטריט-ויו.

 

גוגל Maps הולך ותופח

 

תכונה ישנה שחזרה שוב לשירות, לפחות בגרסת הבטא, היא היכולת ליצור מסלולים מרובי-יעדים, וגם לשמור ולשנות אותם בצורה חופשית - מה שמאוד מקל על תכנון טיולים. גוגל ממשיכה למרכז את מסדי הנתונים הענקיים שברשותה, או אלו שיש ברשותה גישה אליהם, לתוך שירות ענקי אחד. משתמשים כבר יכולים לקבל מידע על עדכוני תנועה, זמני טיסות וקווי אוטובוסים במקומות רבים בעולם. יחד עם מסד הנתונים ITA שגוגל קנתה בעבר והמידע מווייז שהיא תצליח למשוך לאחר שתעבור מספר משוכות משפטיות, גוגל Maps יוכל לתת לכם מידע עדכני ורלוונטי בכל דקה על מגוון רחב של נושאים.

 

ניתן להניח שנמשיך לראות גם מיזוג של שירותי גוגל אחרים, כגון אתר המסעדות זאגאט או גוגל Goggles, בדומה לאיך שראינו את סטריט-ויו וגוגל Earth הופכים לחלק אינטגרלי מ-Maps. התוצאה הסופית היא שנוכל לקבל הרבה יותר מידע על כל תוצאת חיפוש ובית עסק המוצג על המפה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x