$
ועידת המובייל 2014
ועידת המובייל 2014 גג כתבה

mobile 2014

יו"ר מכון היצוא: תרבות האקזיט מונעת היווצרות חברות ענק

רמזי גבאי בוועידת המובייל של "כלכליסט": "המכירות האלה מונעות היווצרות חברות כמו אמדוקס וצ'ק פוינט שהפכו למרכזי תעסוקה גדולים לכל המשק. אז יש כאן היבטים לכאן ולכאן"

גיל קליאן 09:5808.10.13

"היצוא בקיפאון, זה תחילה של מגמה של ירידה וזה מקום גדול לדאגה". כך אמר היום רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא, בכנס מובייל 2014 של "כלכליסט". "זה לא סוד שמנוע הצמיחה העיקרי של המשק הוא היצוא, ומשקלם של הענפים הטכנולוגיים הוא דומיננטי, וענפי התקשורת והמובייל הם הקטר שמושך את הרכבת כולה. ענף התקשורת עשה ב-2012 מכירות של 4.5 מיליארד דולר, עם פוטנציאל יצוא אדיר בגלל קצב חדשנות מסחרר. למרות שהמשבר הכלכלי לא פוסח גם על הענף הזה, הוא עדיין מייצר הזדמנויות חדשות.

 


 

"גם השנה ולמרות כל מה שאמרתי העולם המשיך להאמין בנו והיו מכירות של מעל 2 מיליארד דולר באקזיטים של חברות שנמכרו לחברות זרות - וזה גם יצוא. זה שוב מביא אותנו לדיון בתרבות האקזיט - זה שאפו גדול ליזמים, אבל מאידך, המכירות האלה מונעות היווצרות חברות ענק כמו אמדוקס וצ'ק פוינט שהפכו למרכזי תעסוקה גדולים לכל המשק. אז יש כאן היבטים לכאן ולכאן.

 

רמזי גבאי. "העולם המשיך להאמין בנו" רמזי גבאי. "העולם המשיך להאמין בנו" צילום: נמרוד גליקמן

 

"אנחנו עדים לביקוש של כל מפעילי הסלולר להגיע לכאן ולראות ולכן אנחנו יוזמים פעילויות לחשוף את החברות האלה. אנחנו נערכים גם השנה לתערוכת הסלולר הגדולה בברצלונה שהשנה תשתתפנה בו 100 חברות במסגרת הביתן של מכון היצוא ואני בטוח שזאת תהיה תערוכה שתביא לנו כבוד כפי שהיא הביאה כל שנה. השנה נשיק בברצלונה את חנות האפליקציות של ישראל שתעזור להפיץ מאות אפליקציות מול כל קהלי המטרה בעולם. אמנם שיא הפעילות הוא בברצלונה, אבל אנחנו יוזמים כל הזמן פעילות בתערוכות ומביאים לפה מקבלי החלטות זרים כמו שעשינו השנה עם סמסונג וחברות נוספות. גם לכאן הבאנו 15 מפעילים מכובדים מכל העולם והיום מתקיימות להם פגישות כאן בכנס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x