שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

גוגל, סיסקו ו-SAP במגעים לרכישת בלקברי

לפי דיווח ברויטרס, בלקברי גם פנתה מצידה לאינטל, LG וסמסונג. החברה כבר קיבלה הצעה של 4.7 מיליארד דולר מפיירפקס, בעלת המניות הגדולה ביותר בחברה

הראל עילם 09:4505.10.13

בלקברי נמצאת במגעים מתקדמים עם סיסקו, גוגל ו-SAP בנוגע למכירה חלקית או מלאה של יצרנית הטלפונים הקנדית. כך מסרו במהלך סוף השבוע גורמים המקורבים לעניין לרויטרס. בלקברי גם פנתה לאינטל, LG וסמסונג ובדקה האם יש להן עניין להתמודד עם רכישת החברה.

בתחילת ספטמבר, דירקטוריון החברה הודיע על כוונתו למכור את החברה עד נובמבר - אבל החברה מתקשה למצוא קונים פוטנציאליים שמוכנים לקנות את כל החברה, כולל מחלקת המובייל הכושלת. בשנים האחרונות, נתח השוק של בלקברי בתחום הטלפונים החכמים צנח מקרוב ל-40% לפחות מ-5%. החברה פספסה את מהפכת מסכי המגע ואת נתח השוק שלה לאנדרואיד ו-iOS, והמכשירים האחרונים שלה לא הצליחו להחזיר לה את ההובלה בשוק.

 

תורסטן היינס, מנכ"ל בלקברי תורסטן היינס, מנכ"ל בלקברי צילום: בלומברג

 

על פי הדיווחים, גם קרן סרברוס (Cerberus Capital Managemetn) הביעה השבוע עניין ברכישה. בעלת המניות הגדולה ביותר בבלקברי, קבוצת האחזקות פיירפקס פייננשל (Fairfax Financial), כבר הגישה הצעת רכישה זמנית בשווי 4.7 מיליארד דולר לדירקטוריון בלקברי בחודש שעבר. הדירקטוריון חתם על מסמך הבנות עם פיירפקס, אבל ממשיך לחפש הצעות מחיר אטרקטיביות יותר.

 

שווי השוק של החברה עומד כעת על 3.96 מיליארד דולר, אבל מבחינת הדירקטוריון ההצעה של פיירפקס נמוכה מדי. כאשר החברה יצאה לדרכה והחלה לחפש רוכשים, רק לפני כחודש, שוויה עמד על 5.9 מיליארד דולר. בתחילת השנה, שווי החברה עמד על 9 מיליארד דולר. אבל מאז, החברה נאלצה לפרסם אזהרות רווח ולדווח על הפסד רבעוני בגובה 950 מיליון דולר.

 

צרות נוספות לחברה - תביעה יצוגית

 

בתוך כך, מרווין פרלסטיין,  אחד מבעלי המניות, של בלקברי הגיש ביום שישי תביעה נגד החברה והנהלתה בבית המשפט במנהטן. בכתב התביעה נטען כי יצרנית המכשירים ניפחה את ערך מניותיה, והטעתה את השוק ואת משקיעיה בנוגע לסיכויי ההצלחה של קו המוצרים החדש של החברה, המבוסס על מערכת ההפעלה בלקברי 10.

 

השקת הבלקברי 10 השקת הבלקברי 10

 

פרלסטין מבקש להפוך את התביעה ליצוגית בשם "אלפי" בעלי מניות שרכשו את מניותיה של בלקברי בין ספטמבר 2012, אז הצהירה החברה על מצבה הפיננסי המבטיח, לבין ספטמבר השנה, אז חשפה בלקברי שהיה עליה לבצע לרשום מלאי הטלפונים החכמים הקיים שלה כהפסד של 960 מיליון דולר.

 

"למעשה, בלקברי לא התקבלה באהדה בשוק והחברה נאלצה לפטר כ-4,500 עובדים, כלומר 40% מכוח העבודה שלה", נטען בכתב התביעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x