$
חדשות טכנולוגיה

הטריק של חואווי לשמירה על חדשנות: החלפת המנכ"ל כל חצי שנה

את כס המנכ"ל תופס אחד משלושה בכירים בסבב קבוע - כשלכל אחד מהם מיקוד ומומחיות משלו. השיטה נועדה להקל על החברה הסינית להתמודד עם שינויים חברתיים וכלכליים שמתרחשים במהירות בשוק הסיני

נמרוד צוק 11:4001.10.13
לענקית ציוד התקשורת הסינית חואווי, שפתחה השבוע נציגות בישראל, יש גישה חריגה לשמירה על חדשנות עסקית: היא מחליפה את המנכ"ל כל כמה חודשים, כאשר כל מנכ"ל זמני יודע מראש מתי הקנדציה שלו תסתיים. היום החל את הקנדציה המנכ"ל הנוכחי, אריק שו, שיישאר בתפקידו עד ה-31 במרץ 2014.

במסגרת השיטה, חולקים ביניהם את תפקיד המנכ"ל המכהן שלושה בכירים, שמחליפים ביניהם את התפקיד בסבב קבוע. בדומה למקובל בחברות אחרות, התפקיד כולל פגישות עם הדירקטוריון ובכירים אחרים בחברה, הובלת הפעילות השוטפת והתמודדות עם משברים, כאשר כל אחד משלושת הבכירים מגיע ממחלקה אחרת בחברה ומביא עימו התמחויות אחרות.

 

מכשירי חואווי, שהוצגו השבוע באירוע פתיחת נציגות החברה בישראל מכשירי חואווי, שהוצגו השבוע באירוע פתיחת נציגות החברה בישראל צילום: הראל עילם

 

בניגוד למקובל, הבכיר שמחזיק בתואר המנכ"ל ממשיך לבצע במקביל גם את העבודה הרגילה שלו בניהול המחלקה עליה הוא מופקד ושני הבכירים האחרים ממשיכים להחזיק בתואר מעורפל שמוגדר כ"סמכות שיש להתחשב בה". הסיבה לשיטה הייחודית היא נסיונה של החברה להתמודד עם השינויים הכלכליים והחברתיים המהירים בסין.

 

שו, בעל ותק של 10 שנים בחואווי, הוא המנכ"ל השלישי שמתמנה במסגרת שיטת החילופין, לאחר גואו פינג שניהל את החברה מאז מרץ 2012, וקן הו, שמונה למנכ"ל בסוף 2011 לאחר פרישתו של המייסד רן שנגפיי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x