$
מדעי החיים וקלינטק

ארגו מדיקל של עמית גופר תשתף פעולה עם התאגיד היפני יאסקווה

החברה הישראלית מייצרת חליפת שלד חיצונית המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות גפיים ולמשותקים לעמוד וללכת באופן עצמאי

מאיר אורבך 10:0525.09.13

חברת ארגו מדיקל שהוקמה על ידי ד"ר עמית גופר ומפתחת את מערכת ה-ReWalk המאפשרת לפגועי גפיים ללכת, חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם התאגיד היפני יאסקווה YASKAWA Electric. במסגרת שיתוף הפעולה ישקיע התאגיד היפני השקעה משמעותית בחברה הישראלית ואף יפיץ באופן בלעדי את מוצריה ביפן וסין וישרת לקוחות בסינגפור, תאילנד, טייוואן וקוריאה.

 

ההשקעה החדשה, שעל פי דיווח החברה היא הגדולה ביותר שאותה גייסה עד היום, תאפשר להרחיב את הטכנולוגיה שלה. החברות סירבו לפרט את גודל ההשקעה.

 

המוצר המרכזי שאותו פיתחה החברה הישראלית נקרא ReWalk, והוא חליפת שלד חיצונית המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות גפיים תחתונות ולמשותקים לעמוד וללכת באופן עצמאי וללא עזרה. ארגו מדיקל הוקמה על ידי ד"ר עמית גופר, משותק בעכצמו בארבע גפיים שעמל עלה פתרון מתוך מחשבה לטפל במוגבלות האישית שלו.

 

החליפה של ארגו מדיקל החליפה של ארגו מדיקל צילום: עמית שעל

 

לדברי ג'ף דיקן, יו"ר החברה ושותף בקרן הון הסיכון וויטהלייף, ההתפחות של החלום של מייסד החברה שהחל אותה על בסיס ניסיונו האישי עד להפיכתה למובילה בתחומה מאוד מרגש. ההסכם החדש יאפשר לחברה להתרחב באופן גלובלי.

 

"ליכולות הרובוטיות של ארגו יש פוטנציאל לשנות את עולם השיקום ומדעי החיים. היכולות שלנו בתחום יכולות להשתלב ביכולות של ארגו ולהביא לשיפור באיכות החיים של בני האדם", אומר ג'ונג'י טוסדה, מנכ"ל יאסקווה.

 

ארגו מדיקל הוקמה ב-2001 על ידי ד"ר עמית גופר ומעסיקה כ-50 עובדים בישראל ובעולם. בין משקיעי החברה קרן מדעי החיים וויטהלייף, פרוסיד ואחרות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x