$
חדשות טכנולוגיה

גוגל תציל אותנו ממוות וזקנה

מנכ"ל גוגל לארי פייג' מקים חברה בשם "קליקו" אשר מטרתה להיאבק בהזדקנות ולספק פתרונות לשיפור הבריאות. בראש החברה יעמוד יו"ר אפל, ארט לווינסון

רפאל קאהאן 12:2019.09.13

לאחר שהשתלטו על עולם האינטרנט, לארי פייג' וגוגל מתכוננים לפתוח מערכה נגד המוות ולשיפור הבריאות של המין האנושי. אמש (ג') הודיע לארי פייג' כי הקים חברה חדשה בשם קליקו (Calico) אשר מטרתה "להילחם בתופעת ההזדקנות ולשפר את הבריאות ואיכות החיים של בני האדם".

 

מנכ"ל החברה יהיה לא אחר מיו"ר הדירקטוריון של מתחרתה הגדולה של גוגל - אפל, ד"ר ארט לווינסון. לווינסון, לשעבר מנכ"ל וכיום יו"ר ענקית הביוטק ג'ננטק (Genentech) וחבר דירקטוריון ענקית התרופות הופמן לה-רוש (Hoffmann-La Roche), הינו מהחוקרים הבולטים בארה"ב וטים קוק אף אישר לו אישית להצטרף ליוזמה של פייג'.

 

המוות של סטיב ג'ובס מסרטן מרחף מעל ליוזמה החדשה של פייג' וגוגל המוות של סטיב ג'ובס מסרטן מרחף מעל ליוזמה החדשה של פייג' וגוגל צילום: רויטרס

 

"עבור רבים מחברינו ובני משפחתינו, החיים נקטעו באיבם או שאיכותם נפגמה. ארט (לווינסון) הינו מהמשוגעים הללו שחושב שזה לא חייב להיות כך", כותב טים קוק בהודעה לעיתונות על הקמת קליקו, "אין אף אחד יותר מתאים ממנו להוביל את המשימה הזו. אני חסר סבלנות לגלות את תוצאות המיזם", הוסיף קוק.

 

ניסיון שני לגוגל בתחום הבריאות

 

החברה החדשה היא חלק מהמיזמים שלארי פייג' מקדם ושאינם קשורים ישירות לגוגל. בשיחה עם כתב הטיים מגזין, הסביר פייג': "זה לא מספיק להיות גדולים ולעשות רק משהו אחד". ראוי לציין כי זה איננו המיזם הראשון של גוגל בתחום הבריאות, ב-2012 נסגר שירות Google Health, שהוקם ב-2008 כמערכת מידע אישית לתיקי רפואה של חולים.

 

אולם נראה כי פייג' ושותפיו למדו מהכשלון של Google Health שסבל מחוסר מודעות עקב שיווק לקוי. והמיזם הנוכחי הוקם בתרועה עם קמפיין תקשורתי שגולתו בכתבת שער במגזין "טיים" ובשיתוף עם רבים מבכירי תעשיית הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה.

 

האם גוגל תמכור לנו את התרופה לסרטן, לאלצהיימר או לפרקינסון? האם גוגל תמכור לנו את התרופה לסרטן, לאלצהיימר או לפרקינסון? צילום: סי די בנק

 

לא ברור עדיין אם החברה החדשה תתמקד במחקר או גם בייצור של פתרונות או תרופות. קליקו כנראה תתמקד בעיקר במחלות כגון אלצהיימר, פרקינסון או סרטן ובתופעות כגון הזדקנות. אין זה מפתיע לראות מיזם מעין זה צומח מכיוונה של גוגל. לארי פייג' עצמו סובל מבעיות דיבור עקב ניוון עצבי בצוואר. גם מותו של סטיב ג'ובס הראה עד כמה חיי אדם, יהיה עושרם אשר יהיה, שבריריים ולא בטוחים.

 

להתסתכל למלאך המוות בעיניים ולצחוק

 

נראה כי גוגל פתחה בחזית נגד המוות בהשראת עוד אחד מעובדיה הידועים, ריי קורצווייל, הממציא הנודע ואחד מהתומכים הגדולים בטרנס-הומניזם, אשר מקדם את רעיון הסינגולריות - שימוש בטכנולוגיה עד לרמה בה היא תשתווה ליכולותיה של התבונה האנושית.

 

המימון להקמת קליקו נובע ישירות מהקופה של גוגל, ואינו קשור להשקעותיה בסטארט-אפים שמתבצעים דרך זרוע ההשקעות שלה - גוגל ונצ'רס (Google Ventures). פייג' הסביר כי מדובר במשימה לטווח ארוך: "בתעשיות מסויימות לוקח בין 10 ל-20 שנה להגיע משלב הרעיון לשלב המוצר".

 

"תחום הבריאות הוא בהחלט דוגמה לתעשיה כזו", ממשיך פייג', "אנחנו צריכים להתמקד בתחומים שמאוד חשובים לנו, כך שבעוד 10 או 20 שנה יהיו לנו את הפתרונות ביד", הוא מסכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x