$
אינטרנט

טוויטר בדרך להנפקה בוול סטריט

הרשת החברתית הגישה תשקיף לרשות ניירות הערך האמריקאית. הדבר אומר כי כבר בתוך שלושה שבועות בנקי השקעות יוכלו להתחיל להתכונן להנפקה

הראל עילם 08:5313.09.13
אחרי שנים של שמועות והערכות בנושא, טוויטר סוף סוף יוצאת בדרכה להנפקה - הרשת החברתית הגישה תשקיף לרשות ניירות הערך האמריקאית (SEC). כך צייצה החברה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה. הדבר אומר כי בתוך כשלושה שבועות, בנקאים יוכלו כבר להתחיל להריץ את מניות החברה בדרך להנפקה. 

 

החוק האמריקאי מאפשר לחברות להגיש את תשקיף ה-S-1 בצורה חשאית, אבל טוויטר בחרה כאמור לחשוף את דבר ההגשה - אבל ללא כל פרטים נוספים, חשובים ומסקרנים, כגון כמות המניות שהחברה מקווה להנפיק, שווי השוק, סיכונים אפשריים, הכנסות ורווחים.

 

ג'ק דורסי, מייסד טוויטר ג'ק דורסי, מייסד טוויטר צילום: בלומברג

 

בתחילת השנה, החברה גייסה הון לפי שווי של 9 מיליארד דולר. קבוצת ההשקעות GSV, אחת מהמשקיעות בטוויטר, העריכה לפני כחודש את שוויה ב-10.5 מיליארד דולר. מספר אנליסטים טוענים כי החברה תציב יעד שווי שוק בהנפקה שינוע בין 15 ל-20 מיליארד דולר.

 

לפי סוכנות הידיעות בלומברג, בנק ההשקעות גולדמן זאקס נבחר להוביל את ההנפקה. הבנק גם ניהל את הנפקת פייסבוק, הנפקה שנחשבה בעיני מומחים פיננסיים רבים למחדל. פייסבוק איבדה חצי משוויה בתוך כחצי שנה מהנפקתה.

 

בוול סטריט מצפים להנפקה

 

טוויטר מחזיקה כיום ב-200 מיליון משתמשים רשומים ופעילים, השולחים כ-400 מיליון ציוצים ביום. היא מתקרבת להכנסות שנתיות בגובה מיליארד דולר. "זוהי ללא ספק אחת מההנפקות החשובות ביותר, שרבים בתעשייה חיכו לה" אמר ביירון דיטר, שותף בקרן ההון סיכון בסמר.

 

מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטולו מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטולו צילום: בלומברג

 

אריק באדר, סמנכ"ל שיווק בחברת RadiumOne, אמר כי הנפקה תהיה דבר מבורך למפרסמים וכי טוויטר תוכל להשתמש בכספי ההנפקה על מנת להרחיב את השירותים שהיא מציעה להם. בין השאר, החברה רכשה לאחרונה את חברת הפרסום הסלולרי MoPub.

 

השמועות על כך שטוויטר עומדת לפנות להנפקה פומבית הופיעו לראשונה ב-2009. אבל מעולם לא הופעל עליה הלחץ המסיבי שהיה על פייסבוק - שבין השאר, אולצה להנפיק מכיוון שהגיע למגבלה המקסימלית המותרת דאז בחוק לכמות המשקיעים. בעבר, החוק הגביל את כמות המשקיעים שיכולה להיות לחברה פרטית ל-499.

 

מאז, חוק JOBS שעבר לפני כשנה עדכן את המספר ל-2,000 וגם אפשר לחברות לגשת להנפקה פומבית בצורה חשאית - כל עוד הכנסותיה השנתיות עומדות על פחות ממיליארד דולר. בהתחשב בכך שטוויטר יכלה להגיש את התשקיף שלה בצורה חשאית, הדבר מספק עוד אינדיקציה רשמית לגובה ההכנסות הנוכחי של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x