$
אינטרנט

מערכת חדשה תאפשר WiFi בטיסה במהירות של חיבור ביתי

חברת גוגו, הספקית הגדולה ביותר של אינטרנט במטוסים בארה"ב, השיקה אתמול מערכת שמחברת מטוסים לרשת במהירות גבוהה בהרבה מהאופציה הטובה ביותר שקיימת כיום. עד כה נוסעים נמנעו מלשלם על גלישה בטיסה בגלל אטיות החיבור

סוכנויות הידיעות 12:0512.09.13
המירוץ לחיבור המהיר לאינטרנט בגובה 30 אלף רגל צובר תאוצה. "הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי גוגו, הספקית הגדולה ביותר של אינטרנט במטוסים, השיקה אתמול מערכת שמשתמשת בשילוב בין לוויינים למגדלים סלולריים כדי לחבר מטוסים לרשת במהירות גבוהה בהרבה מהאופציה הטובה ביותר שקיימת כיום.

 

חברת התעופה וירג'ין אמריקה תכניס למטוסיה את מערכת האינטרנט האלחוטי החדשה (WiFi) של גוגו במחצית השנייה של 2014. גם ג'ט בלו, חברת הטיסות המוזלות האמריקאית, תשלב את המערכת בכל 180 המטוסים שבצי שלה עד סוף 2015.

 

מתוך צי המטוסים של וירג'ין אמריקה מתוך צי המטוסים של וירג'ין אמריקה צילום: Thomas Hawk

 

טיסות היו עד לפני כמה שנים אחד המצבים היחידים שבהם אנשים נאלצו להתנתק מהרשת לכמה שעות. אולם מאז 2008, כאשר המריאה הטיסה המסחרית הראשונה של אמריקן איירליינס שהיתה מצוידת במערכת של גוגו, ענף התעופה האמריקאי הרחיב את שירותי ה־WiFi לכ־2,500 מטוסים. כיום כמעט 60% ממטוסי הנוסעים המסחריים מחוברים לרשת, לעומת 35% לפני שנה. הצפי הוא שעד סוף 2015 שיעור המטוסים המחוברים יגיע ל־85%.

 

כבר אי אפשר להתנתק כבר אי אפשר להתנתק

 

גוגו מציעה את המערכת במחיר של 14 דולר לשימוש חד־פעמי ו־50 דולר ל"חופשי־חודשי". חברות תעופה אחרות שמציעות כיום שירותי WiFi חוסמות את הגישה לשירותי הזרמת וידיאו כמו נטפליקס, וזאת כדי למנוע עומס יתר על מערכת שירותי הבידור לנוסעים.

 

הטכנולוגיות החדשות יהפכו את הגלישה בטיסה למהירה לא פחות ממהירות הגלישה הממוצעת בארה"ב על הקרקע, וכך הן עשויות לשבור את התנגדות הנוסעים לשלם על השירות. על פי גוגו, כיום רק 6% מהשוק הפוטנציאלי של משתמשי אינטרנט בזמן הטיסה אכן רוכשים את שירותי הגלישה, בעיקר בשל האטיות שנוצרת מכך שהגולשים נאלצים לחלוק ביניהם את רוחב הפס.

 

דיוויד קוש, מנכ"ל וירג'ין אמריקה, אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי רק בטיסה ממוצעת רק חמישית מהנוסעים משלמים על שירותי WiFi, "אבל הגלישה נתקעת כשיש יותר מ־30–35 משתמשים". בגוגו אומרים כי השירות החדש יהיה במהירות 60 מגה־ביט לשנייה בכל מטוס, לעומת 3 מגה־ביט לשנייה בחיבור ה־WiFi המקורי שבו עדיין משתמשים כיום 1,700 מטוסים בארה"ב. המהירות הממוצעת של חיבור אינטרנט על הקרקע בארה"ב היא 8.6 מגה־ביט לשנייה. ג'ט בלו, לעומת זאת, טוענת כי היא תאפשר גלישה של 12 מגה־ביט לשנייה לכל מכשיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x