$
אינטרנט

החזון של לינקדאין: להציג כל הזדמנות עסקית בעולם וכל משרה רלוונטית

מנכ"ל הרשת החברתית שואף לחבר שלושה מיליארד משתמשים לאתר - ולהמשיך למקד אותו בחיבור בין מעסיקים ומחפשי עבודה ובין גורמים מקצועיים. מספר המשתמשים בלינקדאין מתקרב לרבע מיליארד

נמרוד צוק 11:1410.09.13

מנכ"ל לינקדאין ג'ף וויינר חשף את החזון ארוך הטווח והשאפתני של החברה: "לבנות את הגרף המלא הראשון של כלכלת העולם, שימחיש כל הזדמנות עסקית שקיימת ברחבי העולם, וכל מיומנות שדרושה כדי להשיג את ההזדמנויות הללו".

לדברי ווינר, החברה שואפת להגיע ל-3 מיליארד משתמשים. המנכ"ל הציג את החזון שלו אמש (ב') בכנס הסטארט-אפים Disrupt של אתר TechCrunch.

 

מכוונים גבוה. לינקדאין מכוונים גבוה. לינקדאין

 

לטענת וויינר, מספר המשתמשים ברשת החברתית העסקית מתקרב כיום לרבע מיליארד, כך שהגשמת החזון שלו איננה "בגדר מדע בדיוני", כדבריו. הוא אמר כי החברה אינה מתכוונת להתחרות בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות שמיועדות לשימושים מגוונים, ולהמשיך להתמקד ביישומים מקצועיים. ממשק התכנות של לינקדאין, לטענתו, משרת כיום כ-100 אלף מפתחים ששילבו תכונות שקשורות ברשת החברתית בכחצי מיליון אתרים.

 

ג'ף וויינר, מנכ"ל לינקדאין ג'ף וויינר, מנכ"ל לינקדאין צילום: בלומברג

 

מכוונים לסטודנטים ותיכוניסטים

 

קהל יעד נוסף אליו מנסה לינקדאין לפנות כעת הם סטודנטים ותלמידי תיכון שעומדים לפני בחירת קולג' או לימודים גבוהים אחרים: החברה השיקה את שירות University Pages החדש שעוזר בבחירת המוסד המתאים על ידי הצגת נתונים סטטיסטיים על 200 אוניברסיטאות בעולם, דוגמת מספר הבוגרים שהצליחו למצוא עבודה בתחום הלימודים שלהם. השירות הושק לפני כשלושה שבועות.

 

הכנסותיה של לינקדאין ברבעון השני של 2013 עמדו על 363.7 מליון דולר, 59% יותר מהרבעון המקביל אשתקד, כש-62% מהן הגיעו מהשוק האמריקאי. הרווח הנקי עמד על 3.7 מיליון דולר ומספר המשתמשים הרשמי שדווח בדו"ח הרבעוני היה 237 מיליון, צמיחה של 37% לעומת הרבעון השני של 2012.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x