$
חדשות טכנולוגיה

גוגלנובלה: הוגו ברה, מנהל מוצר אנדרואיד, עוזב את החברה על רקע רומנטי

הבכיר הודיע היום כי יסיים את תפקידו ויעבור לחברת Xiaomi הסינית. לפי דיווחים, הסיבה לעזיבתו היא סיום מערכת יחסים שניהל עם עובדת גוגל, אשר כעת יוצאת עם מייסד ענקית החיפוש סרגיי ברין

עומר כביר 10:4029.08.13

הוגו ברה, סגן הנשיא לניהול מוצר אנדרואיד בגוגל, פורש מהחברה ועוברת ליצרנית הסמארטפונים הסינית Xiaomi - כך אישר ברה בחשבון הגוגל+ שלו. ברה נחשב לאחד האנשים החזקים בקבוצת אנדרואיד בגוגל, שני בהשפעתו כנראה רק לראש הקבוצה אנדי רובין.

לפיכך המעבר שלו, מאחת החברות המשפיעות בעולם הטכנולוגיה ליצרנית סינית אנונימית וקטנה יחסית הוא מפתיע מאוד. ואולם, נראה שברה לא ביצע את המהלך מטעמים עסקיים טהורים.

 

הוגו ברה. עוזב לטובת חברה סינית הוגו ברה. עוזב לטובת חברה סינית

 

"אחרי כמעט חמש שנים וחצי בגוגל וכמעט שלוש שנים כחבר בצוות אנדרואיד – קבוצת האנשים המדהימה ביותר שיצא לי לעבוד איתה – החלטתו לפתוח בפרק קריירה חדש", כתב. “בעוד כמה שבועות אצטרף לצוות של Xiaomi בסין כדי לעזור להם בהתרחבות הגלובלית – כסגן נשיא של Xiaomi העולמית. אני מצפה לאתגר החדש הזה".

  

לפי דיווח של AllThingsD, ברה הגיש את התפטרותו בעקבות סיום של מערכת יחסים רומנטית עם עובדת גוגל אחרת אמנדה רוזנברג, שכעת יוצאת עם סרגיי ברין, מייסד החברה. ברין, כך דווח אתמול, נפרד לאחרונה מאשתו, מייסדת 23andMe אן ווצ'יקי, על רקע מערכת היחסים עם אותה עובדת. ווצ'יקי וברין התחתנו לפני שש שנים, ולזוג שני ילדים.

 

אמנדה רוזנברג אמנדה רוזנברג

 

הפרידה לא צפויה להשפיע על השליטה של ברין בגוגל, שכן לזוג הסכם טרום-נישואים שמבטיח לו את המשך ההאחזקה במניותיו (ברין ושותפו להקמת החברה לארי פייג' מחזיקים ברוב מניות ההצבעה בה). ואולם, כפי שמוכיחה עזיבתו של ברה, לפרשה יכולות להיות השלכות בלתי צפויות בתוך גוגל שלכל הפחות עתידות להעיב על מורל העובדים.
 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x