$
הייטק והון סיכון

פיטנגו משקיעה 20 מיליון דולר ב־Revizer הישראלית

החברה מציגה פרסומות מותאמות אישית למשתמשים שהתקינו סרגלי כלים. מייסדי הסטראט-אפ גרפו 15 מיליון דולר במזומן במסגרת העסקה

אסף גלעד 07:2729.08.13

קרן ההון סיכון פיטנגו של חמי פרס ורמי קליש משקיעה 20 מיליון דולר בסטארט־אפ Revizer לפי שווי של כ־100 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת העסקה, המייסדים דניאל סגיס, שגיא מלאכי ודודי לסרי גרפו 15 מיליון דולר במזומן כתוצאה מרכישת חלק ממניותיהם על ידי פיטנגו. ההשקעה הובלה על ידי רמי קליש.

 

רמי קליש. הוביל את המהלך רמי קליש. הוביל את המהלך צילום: יורם רשף

 

רבייזר משרתת את יצרני התוספים לדפדפנים ולפי ההערכות היא מייצרת הכנסות של כמיליון דולר בחודש: לאחר שהמשתמש מאשר הורדה של תוסף לדפדפן, רבייזר מציגה בשם התוסף פרסומות מותאמות אישית לפי מיקומו של

המשתמש, סוג הדפדפן וסוג התוכן בו הוא גולש. החברה מציעה ליצרני התוספים מודלים עסקיים נוספים, ביניהם שילוב מנוע השוואות של מחירים באתרים שונים, וכן מנוע "קאשבק", המאפשר למשתמש לרכוש מוצר במחיר מלא ולקבל הנחה בדיעבד.

 

ההשקעה של פיטנגו בריבייזר נחשבת לראשונה המכניסה את הקרן ל"עמק ההורדות" הישראלי, ענף בו פועלות חברות כמו בבילון, פריון וקונדואיט, המעודדות משתמשים להוריד תוכנות חינמיות ומתפרנסות ממנועי חיפוש שצברו בזכותם משתמשים חדשים ומפרסומות. התעשייה נחשבת לרווחית מאוד ובעלת קצב הכנסות שגדל במהירות, אך זוכה לביקורת מצד המשתמשים שלא תמיד מודעים לאפליקציות שהם מאשרים להתקין במחשב.

 

רביזייר מבדלת את עצמה משאר החברות בתחום בכך שהתוכנה שלה מותקנת אך ורק על גבי התוסף בדפדפן ועם הסרתו היא נעלמת מהמחשב. בחברה מדגישים כי הם עומדים בתקנות הפרטיות של ענף הפרסום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x