$
חדשות טכנולוגיה

הפרויקט הבא של גוגל: ייצור מוניות רובוטיות

לאחר חוסר היענות מצד יצרני הרכב להטמעתה של מערכת הנהיגה האוטומטית שפיתחה. גוגל כנראה תנסה לייצר מכונית בעצמה אשר תשמש לציי מוניות

רפאל קאהאן 14:4624.08.13

האם גוגל עומדת להפוך ליצרנית רכב? דיווח של אמיר אפרתי, כתב הוול סטריט ג'ורנל לשעבר, אתמול (ו') מאשר כי זו אחת האפשרויות העומדות על הפרק. על פי הדיווח, גוגל מנהלת מגעים עם שותפים פוטנציאליים אשר ייצרו עבורה מכונית רובוטית. המטרה: לבנות מערכת הסעה ציבורית המבוססת על מוניות רובוטיות.

 

פרויקט המכונית של גוגל הראה שניתן לבנות כלי רכב רובוטי אשר מסוגל לנוע על כבישים ציבוריים בבטחה. אולם, למרות התוצאות המרשימות, עד היום, אף יצרן רכב גדול לא הביע התעניינות בהטמעתה של מערכת הנהיגה הרובוטית של ענקית החיפוש.

 

אולם בגוגל לא הרימו ידיים, והחברה, שהשקיעה לפני זמן לא רב בשירות הזמנת המוניות האינטרנטי Uber, מעוניינת לחדור לשוק התחבורה הציבורית על ידי ייצור צי מוניות רובוטיות. גוגל איננה מעוניינת לתפעל את המוניות בעצמה, וככל הנראה תמכור אותן לאחרים, כאשר היעד הוא חברות תחבורה או גופי שלטון מקומי.

 

מכונית גוגל הנוכחית מבוססת על טויוטה פריוס מכונית גוגל הנוכחית מבוססת על טויוטה פריוס

 

אולם עדיין לא אבד הכלח על נהגי המוניות, בגוגל מאמינים שעל מנת להרגיע ולחבב את השירות על ציבור הנוסעים, עדיין יהיו זקוקים לנהג אנושי - על כל מקרה שלא יבוא. אולם השאיפה היא כי בהמשך הדרך, המוניות יתופעלו ללא גורם אנושי.

 

מכונית גוגל לכל פועל?

 

מעבר לציי מוניות, גוגל לא פוסלת על הסף את האפשרות למכור את כלי הרכב הרובוטיים לציבור הרחב. מחלקת השיווק של החברה בודקת כיצד ניתן יהיה לשכנע את ציבור הנהגים לרכוש את הרכבים שלה.

 

הבעיה העיקרית העומדת בפני גוגל הן העלויות הגבוהות של כלי הרכב החדשים. מכונית גוגל הנוכחית, אשר משתמשת בפלטפורמה של טויוטה פריוס היברידית, שווה כ-150 אלף דולר, מקביל למחירה של מכונית אקזוטית כגון פרארי או פאר כגון מרצדס מהודרת.

 

גוגל עובדת בקדחתנות על מנת להוריד את עלויות הייצור, בין השאר על ידי תיכנון ועיצוב המכונית בעצמה. למרות זאת, אחת המטרות העיקריות של גוגל היא ליצור לחץ על יצרני רכב להטמעתה של מערכת הנהיגה הרובטית בדגמים קיימים. אם היא תצליח, יכול להיות שנוכל להתנייד בקרוב ברכב שעל מכסה המנוע שלו מתנוסס לוגו צבעוני של ענקית החיפוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x