$
חדשות טכנולוגיה

אייפון-בוס: אפל קונה חברת ניווט לתחבורה ציבורית

שירות המפות המדשדש של אפל יזכה כנראה לשדרוג רציני בקרוב, יצרנית האייפון קנתה חברה המתמחה בייצור אפליקציות לניווט בתחבורה ציבורית

רפאל קאהאן 12:5323.08.13

אפל קנתה סטארט אפ בשם Embark המייצרת אפליקציות ניווט עבור שירותי תחבורה ציבורית. אפל אישרה את הידיעה אולם סירבה למסור את סכום הקנייה או את סיבותיה. מוצרי Embark ישולבו בשירות המפות של אפל, כך דיווחה אתמול (ה') כתבת הוול סטריט ג'ורנל לשעבר, ג'סיקה לסין.

 

קניית ווייז על ידי גוגל בחודש שעבר העמידה את שירות המפות של אפל בבעיה גדולה והעמיקה את הפער בין המתחרות. על מנת לשפר את התדמית הרעועה ממילא שלו, אפל מתכננת, כפי שכבר הצהירה בעת השקת השירות, להוסיף לו יכולת ניווט מובנית בתחבורה הציבורית.

 

האם שירות המפות של אפל יזכה לשדרוג בדמות ניווט בתחבורה ציבורית? האם שירות המפות של אפל יזכה לשדרוג בדמות ניווט בתחבורה ציבורית?

 

חברת Embark, אשר מייצרת אפליקציות ניווט בעיקר לחברות אוטובוסים בכחצי תריסר ערים בארה"ב, נוסדה ב-2011 ועד היום סיפקה גם גרסאות אנדרואיד למוצריה. אולם מאז הקנייה, נעלמו אפליקציות האנדרואיד מאתרה.

 

מוקדם יותר השנה אפל גם קנתה חברה בשם WifiSlam המתמחה בניווט בתוך בניינים.

 

שתי הקניות האלה יאפשרו לאפל לספק שירותים ששירות המפות של גוגל עדיין לא מספק באופן מלא. אמנם, ניתן לקבל מידע על ניווט בתחבורה ציבורית במפות של גוגל - אולם מדובר בשירות מוגבל ולא ביכולת מלאה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x