$
הייטק והון סיכון

PV Nano Cell גייסה 13 מיליון שקל ומתרחבת לסין

החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה להדפסה אוטומטית של תאים סולאריים ופועלת להקמת חברה בת במדינה הקומוניסטית, לב ליבה של תעשיית התאים. בגיוס השתתפ בנק ההשקעות Infinity IP Bank, קרן טרה ועוד

מאיר אורבך 13:5421.08.13

חברת PV Nano Cell גייסה 13 מיליון שקל מבנק ההשקעות הסיני Infinity IP Bank של אינפינטי הישראלית, תוכנית קר"ט של חברת החשמל, Slobel מבלגיה וקרן Terra VP הישראלית - שגם השקיעה כחמישה מיליון שקלים בסבב ההשקעה הראשון.

סה"כ גייסה PV Nano Cell עד כה כ-20 מיליון שקל ממשקיעים שונים ביניהם המדען הראשי במשרד הכלכלה ומשרד האנרגיה והמים.

 

PV Nano Cell עוסקת בטכנולוגיות הדפסת תאים סולאריים. החברה פיתחה דיו המבוסס על ננו-גבישים מתכתיים ומאפשר הדפסת מוליכים בעזרת מדפסות הזרקת דיו. בנוסף, פיתחה החברה גם סוגי דיו שאינם מחייבים שימוש בכסף ומבוססים על ננו-חלקיקי נחושת - מתכת שעלותה נמוכה באופן משמעותי.

 

לוחות סולאריים לוחות סולאריים צילום: חנן רובנס

 

ד"ר פרננדו דה לה וגה, מייסד ומנכ"ל PV Nano Cell, סיפר ל"כלכליסט" שהחברה תתחיל למכור את מוצריה לקראת סוף השנה. "שוק היעד הראשון שלנו הוא בסין ששם נמצאות מרבית יצרניות התאים הסולאריים בעולם", אמר. בימים אלה מצויה החברה בשלבים מתקדמים להקמת חברה בת במדינה, בהיקף של כשמונה מיליון שקלים המושקעים על ידי השותף הסיני.

 

מתאים סולאריים למוצרים נוספים

 

PV Nano Cell

הוקמה בתחילת 2010 על ידי דה לה וגה, ד"ר לכימיה ומומחה בפיתוח חומרים ננומטריים. לדבריו, המכהן כיום כמנכ"ל החברה, הטכנולוגיה פרי פיתוחה של החברה איננה מוגבלת להדפסת תאים פוטו וולטאיים וצפויה לשמש גם בתחומים אחרים.

 

"החברה זוכה להתעניינות רבה מצד משקיעים ולקוחות פוטנציאליים, בין היתר מכיוון שסוגי הדיו וההדפסה שפיתחנו מאפשרים הוזלה משמעותית ומעלים את יעילות ההדפסה. עד כה התרכזנו בשוק התאים הפוטו וולטאיים אך בכוונתנו להמשיך ולהתרחב על ידי יישום הטכנולוגיות על אפליקציות נוספות כמו הדפסת התקנים אלקטרונים שונים וגמישים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x