שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

internet.org: פייסבוק יוצאת לחבר את העולם כולו לרשת

ענקית הטכנולוגיה חברה לסמסונג, קוואלקום, נוקיה ואחרות במטרה למצוא דרכים להוזלת החיבור לאינטרנט ולהנגישו ל-5 מיליארד בני אדם שאינם מחוברים לרשת. "זהו אחד האתגרים הגדולים של הדור שלנו", אמר מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה

עומר כביר 12:2121.08.13
פייסבוק מחברת את העולם: מנכ"ל הרשת החברתית מארק צוקרברג הודיע אתמול על יוזמה חדשה, internet.org, שמטרתה להפוך את האינטרנט לזמינה עבור 5 מיליארד האנשים שעדיין לא נהנים מחיבור לרשת.
לפי הודעה לעיתונות שהפיצה פייסבוק, כיום, רק 2.7 מיליארד מתושבי הפלנטה (קצת יותר משליש) יכולים להתחבר לאינטרנט וקצב האימוץ של הרשת גדל רק ב-9% מדי שנה. מטרת היוזמה היא להאיץ משמעותית את קצב האימוץ, באמצעות הפיכת הגישה לרשת לזולה יותר.

 

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג

 

"פייסבוק תמיד פעלה כדי לתת לאנשים מכל העולם את הכוח להתחבר", אמר צוקרברג בהודעה לעיתונות. “יש מחסומים ענקיים במדינות מתפתחות שמונעים מאנשים להתחבר ולהצטרף לכלכלת הידע. internet.org תקדם שיתוף פעולה גלובלי במטרה להתגבר על אתגרים אלו, כולל להפוך את הרשת לזמינה בעבור אלו שלא יכולים לשלם עליה".

 

הענקיות חוברות יחד להוזלת הגלישה 

 

לצד פייסבוק, משתתפות ב-internet.org גם ענקיות טכנולוגיה כסמסונג, קוואלקום, אריקסון ונוקיה. יחדיו, צפויות החברות לנקוט במספר מהלכים. ראשית, שיתוף פעולה בפיתוח טכנולוגיות שיהפכו את הגלישה במובייל לזולה יותר, בין השאר באמצעות יצירת סמאטרפונים זולים יותר אך איכותיים.

 

בנוסף, השותפות יפתחו כלים שיפחיתו משמעותית את צריכת המידע הדרושה להפעלת אפליקציות לגלישה באינטרנט, דוגמת כלי דחיסת מידע ובניית רשתות שמנהלות מידע בצורה יעילה יותר. כן ישקיעו השותפות ביוזמה ביצירת מודלים עסקיים חדשים שיקלו על אנשים להתחבר לאינטרנט, למשל באמצעות מתן תמריצים לספקיות סלולר לספק גישה לרשת במחיר זול יותר.

 

מפת קישורים בין משתמשי פייסבוק. צוקרברג רוצה עוד מיליארדים נוספים מפת קישורים בין משתמשי פייסבוק. צוקרברג רוצה עוד מיליארדים נוספים צילום: רויטרס

 

"במשך תשע שנים היינו במשימה לחבר את העולם", כתב צוקרברג בחשבון הפייסבוק שלו. “עכשיו אנחנו מחברים יותר ממיליארד אנשים, אבל כדי לחבר את 5 המיליארד הבאים אנחנו חייבים לפתור בעיה גדולה הרבה יותר: לרוב האנשים אין עדיין גישה לרשת. זהו אחד האתגרים הגדולים של הדור שלנו".

 

בעוד פייסבוק ושותפותיה מדברות על יוזמה ופיתוחים עתידיים, גוגל מעלה הילוך ביוזמה קיימת להבאת הרשת לכל חלקי העולם: פרויקט Loon השאפתני. הפרויקט, במסגרתו בלונים סטרטוספריים המרחפים בגובה רב משמשים למתן גישה לרשת לאזורים מרוחקים, הושק ביוני במסגרת ניסיונות בניו זילנד בלבד. כעת מרחיבה גוגל את הפרויקט, ומחפשת מתנדבים בקליפורניה שיסכימו להתקין אנטנה בביתם, על מנת לבדוק את עוצמת השידור של הבלונים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x