$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

הסטארט-אפ ורסייף גייס 8 מיליון דולר

הסטארט־אפ נחשב למתחרה חדש לטראסטיר, שהיתה חלוצה בתחומה ונמכרה לאחרונה ל-IBM. את הגיוס הובילה קרן ססקואנה האמריקאית

אסף גלעד 07:1819.08.13

חברת טראסטיר הישראלית שנמכרה בשבוע שעבר ל-IBM היתה אמנם חלוצה בתחומה, אך מאז הקמתה ב-2006 קמו לה עשרות מתחרות קטנות, חלקן הגדול ישראליות. ל"כלכליסט" נודע כי הסטארט-אפ ורסייף (Versafe), שנחשב למתחרה חדש לטראסטיר, גייס 8 מיליון דולר לפי שווי חברה של עשרות מיליוני דולרים, בהובלת קרן ססקואנה האמריקאית.

 

החברה הקדימה את טראסטיר בזירת פתרונות האבטחה שאינם מצריכים התקנה במכשירי הקצה. ורסייף מתמקדת במכשירים אלה מתוך הנחה שמחשבי וסמארטפוני עובדים מהווים נקודות פריצה מרכזיות לארגונים גדולים.

 

ורסייף משרתת בעיקר בנקים, ובהם כל הבנקים בישראל, הבנק האוסטרי ארסטה ובנקים נוספים באיטליה, יוון, קפריסין ומרכז אירופה. המערכת שלה כבר נבדקת בבנקים המדורגים ברשימת עשרת הבנקים הגדולים בעולם.

 

מייסדי ורסייף בועז זילבר (מימין), אייל גרונר ועידן עמיר מייסדי ורסייף בועז זילבר (מימין), אייל גרונר ועידן עמיר

 

בניגוד למתחרות, המערכת של ורסייף לא דורשת מהמשתמש להתקין רכיב תוכנה או להזין קוד חד־פעמי אלא מייצרת שכבת הגנה על גבי הדפדפן. הטכנולוגיה של ורסייף מותקנת בשרת המרכזי של הבנק, כך שכל חיבור של הלקוח אל הבנק דרך הדפדפן מאובטח באופן זמני עד הניתוק.

 

ורסייף נוסדה בידי אייל גרונר, עידן עמיר ובועז זילבר - ממייסדי באגסק, חברת ייעוץ ובדיקות אבטחת מידע. לאחר שראו כי מוצר אבטחת המידע לדפדפנים שפיתחו תופס תאוצה, הפכו את באגסק לחברת ייעוץ בלבד והקימו את ורסייף ב-2009. המוצר פותח עד 2011 ובשנה שעברה החלו למכור אותו. החברה מעסיקה 50 איש, כעשרה מהם בארה"ב. ורסייף נחשבת לחברה מבטיחה, אך היא רק החלה להכניס מיליוני דולרים ראשונים, ועם תום הפיילוטים בשנה הבאה היא צפויה לחצות את רף 10 מיליון הדולרים בהכנסות.

 

ורסייף

פעילות: אבטחת מידע לבנקים

שנת הקמה: 2009

מייסדים: בועז זילבר, אייל גרונר, עידן עמיר

מספר עובדים: 50

שווי חברה: 30 מיליון דולר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x