$
אינטרנט

כספומטים והעברת כספים ב-SMS: ביטקוין ממשיך לתפוס תאוצה

תעשיית ההייטק משקיעה במטבע הוירטואלי. חברת לאמסו גייסה עשרות אלפי דולרים ליצור כספומטי ביטקוין שיגיעו לשוק כבר בחודש הבא, ואילו CoinBase גייסה 5 מיליון דולר ליצירת מערכת להעברת ביטקוין דרך SMS

הראל עילם 19:1717.08.13
המטבע הוירטואלי ביטקוין אומנם סופג לא מעט אש מהרשויות, אבל הדבר לא עוצר את תעשיית ההייטק להמשיך ולחשוב על פיתוחים טכנולוגיים חדשים. חברת למאסו - המורכבת ממספר ישראלים לשעבר - הודיעה כי היא הצליחה לקבל את המימון הנדרש לייצור כספומט ביטקוין, והמכשירים הראשונים יושקו כבר בחודש הבא.

 

למאסו הצליחה למכור מראש את כל קו היצור הראשוני, הכולל 15 מכשירי כספומט המסוגלים לשאוב פנימה כסף מזומן, ולספק במקום זאת מטבעות ביטקוין המועברים ישירות לארנק הדיגיטלי של המשתמש. הכספומט מסוגל לקרוא קוד QR מכל טלפון חכם, ולהעביר את הביטקוין לקובץ הארנק המתאים. החברה הציגה את הכספומט באופן רשמי לפני כחודש בכנס ביטקוין בלונדון.

 

 

כספומט ביטקוין כספומט ביטקוין

 

לפי החברה, היתרון הגדול שלה הוא בכך שהכספומט אינו משתמש בכרטיסי אשראי - ולפיכך אינו דורש אישור מהבנקים המקומיים או רישיון התקנה מיוחד. לפיכך, את הכספומט ניתן להתקין בכל מקום, ללא מגבלה. הכספומט גם מקבל שטרות מ-200 מדינות, ביניהם גם השקל, ומתעדכן בזמן אמת בשערי החליפין הנוכחיים. הוא מאפשר העברת כספים בתוך 15 שניות.

 

הדבר יכול להיות יתרון משמעותי לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להכנס לשוק הביטקוין - יש כבר כיום מלונות, חנויות ובתי עסק זעירים המקבלים את המטבע הוירטואלי, גם בישראל. מערכת נוחה שתאפשר ללקוחות להחליף כספים במקום יכול להיות ברכה לעסק גדול מספיק כך שהוא יכול להרשות לעצמו לרכוש כספומט באלפי דולרים, ומעוניין להשקיע בטווח הארוך במטבע הוירטואלי.

 

לא על הכספומט לבדו יחיה הביטקוין

 

אילו לא החדשות היחידות מתעשיית הביטקוין. חברת CoinBase הכריזה כי היא מאפשרת למשתמשים לבצע פעולות בארנק הדיגיטלי שלהם דרך SMS. משתמשים יכולים להעביר, למכור, לרכוש ולהחליף מטבעות ביטקוין בצורה נוחה מכל מכשיר סלולרי בעולם, דבר שיכול לסייע לחברה לחדור לשווקים אפריקאיים ואסייתיים, שם העברת כספים ב-SMS נפוצה במיוחד.

 

ביטקוין צבר לא מעט תומכים גדולים בשנה האחרונה מתעשיית ההייטק, ביניהם גם צמד האחים וינקלווס, פיטר ת'ייל, בין מייסדי פייפל ושון פרקר, מייסד נפסטר ונשיא פייסבוק לשעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x