שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בדרך לוול סטריט: איירון סורס במגעים למיזוג עם בבילון

המגעים בין שתי החברות נמצאים בשלב ראשוני. התמזגות שלהן תאפשר יציאה להנפקה בניו יורק ותבטיח שייסחרו במכפילים גבוהים. שוויה של בבילון מוערך ב-400 מיליון דולר ושל איירון סורס - כשני מיליארד

אסף גלעד 13:5913.08.13

בבילון מבקשת להיכנס בשערי וול סטריט באמצעות מיזוג בינה לבין חברת טכנולוגיות הורדות התוכנה איירון סורס. החברה אישרה את המגעים בין השתיים בהודעה שהעבירה לבורסה.

החברות מצויות בשלב הראשוני של השיחות וטרם חתמו על הסכם מחייב. בהמשך, מתכוונת החברה הממוזגת לצאת להנפקה בניו יורק, מה שיאפשר לשתיהן להיסחר במכפילים גבוהים יותר ובנפח גדול יותר.

 

סגל איירון סורס סגל איירון סורס צילום: תומי הרפז

 

בבילון נחשבת לאחת מחברות הורדות התוכנה החינמיות הגדולות בישראל עם שווי שוק של 1.26 מיליארד שקל (כ-400 מיליון דולר), בעוד איירון סורס נחשבת לגדולה ממנה ומכניסה לפי ההערכה כ-200-300 מיליון דולר בשנה, עם שווי שוק מוערך של 1.5 עד שני מיליארד דולר.

 

שיתוף הפעולה עשוי להפוך למיזוג


 

המיזוג צפוי ליצור ענקית הורדות תוכנה חינמיות נוספת על המיזוג הצפוי בין פריון לחטיבת הסרגלים של קונדואיט אשר לפי ההערכה צפויה ליצור גם היא חברה של כמיליארד דולר. בבילון נחשבת לספקית תוכנת תרגום, יחד עם תוכנות נוספות שהיא משבצת במהלך ההתקנה. עיקר הכנסותיה נובעות מחלונית חיפוש שהיא משבצת בתוכנה, כאשר כל התקנה או חיפוש מניבה לה הכנסה. הכנסותיה של בבילון הסתכמו בכ-163 מיליון שקל, כאשר היא מקטינה את תלותה במנוע החיפוש גוגל ומגדילה בהדרגה את עסקיה עם יאהו.

 

איירון סורס היא חברה פרטית בבעלות קרן ההון סיכון כרמל ומייסדיה תומר בר זאב, האחים מילארד ותמיר כרמי ונחשבת לחברת הורדות התוכנה הגדולה בישראל. החברה מספקת טכנולוגיה לאתרי הורדות כמו Download.com מבית Cnet וכן מספקת טכנולגיה לפרסום ורשת פרסום לתהליך ההתקנה של תוכנות חינמיות. שתי החברות, בבילון ואיירון סורס עובדות יחד בשנים האחרונות והמשא ומתן החל להבשיל, ככל הנראה בשבועות האחרונים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x