$
חדשות טכנולוגיה

לארי אליסון: ג'ובס היה הפיקאסו שלנו

מייסד אורקל טען בראיון שהמנכ"ל המנוח היה איש חזון וממציא מדהים. מדבריו משתמע כי טים קוק אינו מצליח למלא את נעליו הגדולות של קודמו

עומר כביר 15:4013.08.13
הצלחתה של אפל צפויה להיפגע משמעותית, כעת שהמייסד והמנכ"ל, סטיב ג'ובס, כבר לא עומד בראשה - כך משתמשע מדבריו של מייסד ומנכ"ל אורקל, לארי אליסון, בראיון שקיימה עמו רשת הטלוויזיה CBC.

"ג'ובס היה מבריק, הוא היה האדיסון שלנו, הפיקאסו שלנו. הוא היה ממציא מדהים" אמר אליסון. לשאלת המראיין בנושא גורלה של אפל תחת הנהגתו של טים קוק, השיב אמר אליסון: "אנחנו כבר יודעים מה יקרה. הניסוי הזה כבר נעשה; ראינו את אפל עם סטיב ג'ובס (אליסון מחווה עם ידו כלפי מעלה), ראינו את אפל בלי סטיב ג'ובס (אליסון שומט את ידו לכיוון הקרקע)".

 

 

ג'ובס זכה לדברי שבח והלל מגורמים רבים בתעשיה, בשל חזון ויצירתיות שהפכו את החברה למעצמת אלקטרוניקה ותוכן. "הוא כנראה הממציא הגדול ביותר ב-100 השנים האחרונות", אמר עליו אנליסט בכיר בחברת Needham&Company כשפרש מניהול החברה ב-2011 והעביר את סמכויותיו לקוק.

 

פיקאסו טכנולוגי. ג'ובס פיקאסו טכנולוגי. ג'ובס צילום: איי אף פי

 

תחת הנהגת קוק ביצעה אפל מספר מהלכים שהושפעו מאישיותו: פעילות פילנתרופית, התרחבות בינלאומית גם בצד הרכישות והמחקר (עם רכישת אנוביט והקמת מרכז מו"פ בחיפה), פתיחת מפעלי יצרניות רכיבים שעובדות עבור אפל לביקורת, חלוקת דיבידנד למשקיעים ובמידה מסוימת - הפחתה בחשאיות שאפיינה את כהונת ג'ובס בכל הנוגע למוצרים חדשים. עם זאת, במהותו, האופי התאגידי של אפל לא השתנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x