$
הייטק והון סיכון

Sentinel Labs גייסה 2.5 מיליון דולר

חברת אבטחת המידע מפתחת טכנולוגיות להגנה על סמארטפונים ומחשבים ניידים בעזרת תוכנה שמותקנת על המכשיר עצמו ומנטרת איומי סייבר. את הגיוס הובילה קרן אקסל, המשקיעה המוסדית הגדולה ביותר בפייסבוק

אסף גלעד 14:1008.08.13

סטארט-אפ ישראלי נוסף מגייס מיליוני דולרים כדי להדוף מתקפות סייבר על טלפונים סלולרים ומכשירי קצה אחרים: Sentinel Labs, יוצאת חממת UpWest הישראלית, הודיעה על גיוס של 2.5 מיליון דולר.

את ההשקעה הובילה קרן אקסל, המשקיעה המוסדית הגדולה ביותר בפייסבוק שלפני ההנפקה. אליה הצטרפו גם Data Collective, סומיל מהטה מקרן Granite Hill והמשקיע האמריקאי דן שיינמן, סגן נשיא בכיר בסיסקו.

 

סנטינל פיתחה תוכנה שמותקנת על המכשיר ורצה ברקע במקביל לפעילותו הרגילה, תוך שהיא מנטרת את כל פעיליותיו ולומדת אותן. כשמופיעה תבנית התנהגות משונה, מה שיכול לרמז על נוזקה או פעילות סייבר, התוכנה נכנסת לפעולה ומתריעה על קיומה ולעיתים מבצעת פעולות חסימה.

 

סנטינל מבצרת את המכשיר עצמו מפני התקפות רשת, ללא תלות בענן סנטינל מבצרת את המכשיר עצמו מפני התקפות רשת, ללא תלות בענן איור: ניצן סדן

 

בעוד שמרבית הפתרונות הקיימים מריצים תוכנה דומה על הענן, או מפעילים שירות איתור מתקפות סייבר באמצעות הרשת הארגונית, בסנטינל מבצעים איתור, מניעה וחסימה של המתקפה על גבי המכשיר (מחשב אישי, טלפון סלולרי או שרת) באמצעות תוכנה שמותקנת עליו. הטכנולוגיה שלה מזכירה את זו של טראסטיר הישראלית המתמקדת בבנקים ובמוסדות פיננסיים.

 

המשקיעים מהמרים על תחום הסייבר

 

בחודשים האחרונים המטירו המשקיעים מיליוני דולרים על סטארט-אפים רבים בתחום הסייבר: בהם סקיולרט שגייסה 19 מיליון דולר בהובלת סקויה, ווירקס שגייסה מיליונים בהובלת מאגמה וטטה-ריי שגייסה רק שלשום מיליונים בהובלת ג'נרל אלקטריק ו-JVP. עם זאת, חברות אלו פעילות בעיקר על גבי הענן והרשת הארגונית.

 

החברה נוסדה בידי מומחי אבטחת מידע מבחרות כמו מק'אפי, צ'קפוינט, אינטל ויוצאי יחידות הטכנולוגיה המיוחדות. הקימו אותה תומר ויינגרטן ואלמוג כהן ומועסקים בה חמישה עובדים. התוכנה של סנטינל מצויה כעת בבטא סגורה, אך בחברה מקווים לשחררה לציבור כבר בחצי השנה הקרובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x