$
אפליקציות

חדש: בנו לעצמכם אפליקציות לווינדוס פון 8, גם ללא ידע בתכנות

כלי חדש שהשיקה מיקרוסופט נועד למשוך משתמשים למערכת ההפעלה שלה ולהגדיל את היצע האפליקציות. השיטה: תוכנה פשוטה לבניית אפליקציות ממקטעי קוד קיימים

הראל עילם 12:2808.08.13
למיקרוסופט יש בעיה מרכזית בקידום ווינדוס פון 8, מערכת ההפעלה הסלולרית שלה: מחסור באפליקציות. מדובר במעגל קסמים, שכן המפתחים לא רוצים להמר על מערכת ההפעלה כי אין לה מספיק משתמשים והמשתמשים לא באים כי אין מספיק אפליקציות. עתה השיקה החברה כלי שיוכל לסייע בפיתרון הבעיה: יישום לבניית אפליקציות שמתאים גם למי שמעודו לא עסק בתכנות.

הכלי שהושק השבוע נקרא App Studio ומזכיר פתרונות דומים מבית בלקברי, גוגל ואדובי. הוא מאפשר יצירת אפליקציות ווינדוס פון 8 בצורה ויזואלית, על ידי שימוש באובייקטים, תפריטים, אלמנטים גרפיים ומקטעי קוד מוכנים מראש. הוא מזכיר בכך כלים המאפשרים עיצוב אתרים בצורה ויזואלית וללא תכנות כגון Wix.

 

מסך ההדרכה של App Studio מסך ההדרכה של App Studio

 

ידידותי, אבל מוגבל מאוד

 

בין השאר, הכלי כבר כולל תבניות ועיצובים מוכנים מראש ממגוון של 13 נושאים, כגון מסעדות, בידור או מוזיקה ומאפשר למשתמש בקלות ובנוחות למלא את התבנית עם הבחירות האישיות שלו לתפריטים, טקסטים, צבעים ותמונות. הוא נועד בעיקר לבעלי עסקים קטנים וחובבים שרוצים ליצור משהו פשוט ועצמאי - אבל אינו מאפשר תכנות של אפליקציות מתקדמות.

 

עד כה, מומחים, עיתונאי טכנולוגיה ומפתחים שהתנסו בכלי לא התרשמו ממנו והאפליקציות שניתן לפתח בו תוארו כמוגבלות מאוד.

 

מגדירים איזורי עניין בממשק, גודל אייקונים, מקורות תוכן ויש לכם אפליקציה מגדירים איזורי עניין בממשק, גודל אייקונים, מקורות תוכן ויש לכם אפליקציה

 

למיקרוסופט יש כבר כלי דומה, שהושק לפני שנים ונועד לפתח אפליקציות ועמודי רשת ע"ב SilverLight, המתחרה שלה לפלאש מבית אדובי. בהתחשב בכך שניתן לייצא ישומי סילברלייט כאפליקציות ווינדוס פון 8, התוצאה הסופית, דומה, אך App Studio פשוטה יותר והיישומים שייכתבו בה יהיו בסיסיים בהרבה.

 

מיקרוסופט מנסה לצמצם את הפער

 

לווינדוס פון יש כיום כ-160 אלף אפליקציות, לעומת 800 אלף לאנדרואיד. הפער החל להצטמצם בחודשים האחרונים, בין השאר בגלל התחזקותה של ווינדוס פון 8, שהפכה להיות מערכת ההפעלה השלישית בגודלה בשוק לאחר שעקפה את בלקברי ובאדה. הדבר תרם במיוחד לנוקיה, ששולטת ביד ברמה בשוק המכשירים שמבוססים על מערכת ההפעלה.

 

ווינדוס פון 8 תוארה כפלטפורמה שרבים ממפתחי אפליקציות רוצים לעבור אליה. אחת הסיבות לכך היא הקלות בפיתוח אפליקציות למערכת ההפעלה, שתומכת בין השאר גם בייצוא יישומים וב-HTML5. סיבה אחרת היא התמיכה שמיקרוסופט נותנת למפתחים, שכוללת בין השאר הטבות, הנחות ופרסים.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x