$
אפליקציות

RSS למקצוענים: פידלי משיקה שירות בתשלום

חברת פידלי, שהפופולריות שלה זינקה בעקבות סגירת קורא ה-RSS גוגל רידר, הוסיפה לשירות המקוון שלה מספר יכולות מתקדמות, כגון חיפוש, הזמינות תמורת תשלום חודשי בסך 5 דולר

עומר כביר 17:0005.08.13
קורא ה-RSS הפופולרי פידלי (Feedly) הודיע היום על השקת שירות פרימיום במחיר חמישה דולר בחודש. משתמשים שיצטרפו לשירות יזכו לתכונות מתקדמות כמו חיפוש בפידים ובמאמרים.

שירות הפרימיום, שמחירו יעמוד על חמישה דולר בחודש (או 45 דולר לשנה), יציע בשלב הראשון ארבעה תכונות ייחודיות: חיפוש בפידים, תמיכה בגלישה מוצפנת (HTTPS), שמירה בקליק אחד מאמר מענינת ישירות לחשבון אוורנוט ותמיכת פרימיום (לפי החברה, הקפצה לקדמת התור בעת פנייה למוקד התמיכה).

 

האם אתם תהיו מוכנים לשלם על קורא RSS משופר? האם אתם תהיו מוכנים לשלם על קורא RSS משופר?

 

פידלי פרו יהיה זמין לכלל המשתמשים בסתיו הקרוב, אך משתמשים שסבורים כי לא דרוש להם קורא RSS אחר עד סוף חייהם (או לפחות בשנתיים הקרובות) יכולים לנצל הצעה ייחודית שזמינה כעת ל-5,000 הלקוחות הראשונים: מנוי לכל החיים ב-99 דולר שגם יספק גישה מידית לתכונות הפרו.

 

מגוגל רידר לפידלי

 

כשהכריזה גוגל על לכתו בטרם עת של קורא ה-RSS הפופולרי שלה, גוגל רידר, סומנה פידלי כיורשת המתבקשת. החברה, שזכתה עד אזל הצלחה צנועה בלבד, צברה בתוך זמן קצר מיליוני משתמשים ונאלצה במהירות להרחיב את מגוון שירותיה ואת חוות השרתים שלה. השדרוג הבולט ביותר היה יצירת כלי פיתוח, המאפשרים לאפליקציות אחרות להתבסס על הפלטפורמה של פידלי ומיועד להחליף את ה-API של גוגל רידר. כעת, משהצליחה פידלי להתבסס כקורא RSS מוביל, מגיע הזמן של המודל העסקי.  

 

משתמשי גוגל רידר וותיקים בוודאי יזהו ששניים מהתכונות שדורשות כעת תשלום – חיפוש ו-HTTPS – הוצעו בחינם על ידי הוקרא המנוח. יש שיראו בזה צעד אחורה מבחינת המשתמשים, אבל לחברה יש גם מחויבות גדולה יותר בעבור לקוחות משלמים מאשר משתמשים חינמיים. במידה ומודל זה יצליח, פידלי תהיה איתנו עוד שנים רבות ולא תסגר בגחמה רגעית, כפי שקרה עם גוגל רידר.

 

"הכספים יממנו את החומרה שדרושה כדי להפוך את פידלי פרו לזמין לכולם, ויסייעו לפיתוח תכונות נוספות", נכתב בעמוד באתר החברה. “בכוונתנו להשיק תכונות חדשות על בסיס קבוע, ואת התכונות הבאות יבחרו משתמשי פידלי פרו בעצמם". בחברה הוסיפו שאין כוונה לזנוח את השירות החינמי ושגם הוא צפוי לזכות לשדרוגים ולתכונות נוספות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x