$
אינטרנט

לפני האיחוד עם קונדואיט: פריון משיקה תוכנה להסרת סרגלי כלים

פריון השיקה היום גרסת בטא של שירות המאתר למשתמש תוספי דפדפן המאטים ופוגמים בחווית הגלישה שלו - ומסייעת בהסרתם. הדבר יכול לפגוע ישירות במקור ההכנסה העיקרי של קונדואיט

אסף גלעד 15:1905.08.13
פחות מחודש לאחר שנודע על המיזוג העתידי בין חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט לבין פריון (אינקרדימייל לשעבר), משיקה האחרונה מוצר שעשוי להקשות על האיחוד הצפוי. פריון הודיעה אחר הצהריים (ב') על השקת תוכנה שתסייע למשתמשים להסיר סרגלי כלים מהדפדפן שלהם, ותסייע להם לנהל את הסרגלים שהם מוכנים לשמר. לא ברור כיצד מנהליה של קונדואיט, המספקת שירות לייצור סרגלי כלים לאתרי תוכן וספגה בעבר ביקורת על הדרכים שבהן היא מקדמת את מוצריה, יקבלו את הבשורה.

 

לפי הדיווחים, פריון צפויה למזג לתוכה את חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט הישראלית לפי שווי של כ־820 מיליון דולר בהליך של מיזוג הפוך. פריון תנפיק לבעלי המניות של קונדואיט כ־85% ממניותיה, ובכך תתמזג עם חטיבת הסרגלים של קונדואיט, המנוהלת בידי ג'וש וויין, ההופכת בעצמה לחברה נפרדת. הדבר יסייע לקונדואיט להמנע מהצורך לבצע ספין-אוף ולהנפיק את חטיבת הסרגלים כחברה נפרדת.

 

ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון

 

פריון מעולם לא אישרה את דבר המיזוג הצפוי, אך מאז דבר הפרסומים האחרונים זינק מחיר המנייה שלה. היא נסחרת בחודש האחרון סביב מחיר של 12 דולר למניה, לעומת 11 דולר בימים לפני הפרסום.

 

מגנים עליכם מסרגלי כלים

 

התוכנה שהשיקה פריון נקראת Guardius, והיא מזכירה את גרסאותיה המוקדמות של הפלטפורמה שפיתחה סולוטו הישראלית. התוכנה שואבת מידע מהמשתמשים בכל העולם על בסיס חוכמת ההמונים, ומאפשרת לגולשים להאיץ את מהירות הדפדפן שלהם על ידי פרסום המלצות על אילו תוספי דפדפן, סרגל כלים והרחבות מאטים או משפרים את פעילות הדפדפן שלהם. בין השאר, התוכנה מנטרת אילו תוספים נוטרלו או הוסרו על ידי משתמשים.

 

בכך, Guardius מאפשרת לגולשים לקבל החלטה מהירה לגבי אילו תוספים כדאי ורצוי להסיר, ומסייעת להם להסירם. השירות היה מצוי בחודשים האחרונים בגרסת בטא סגורה אך החל מהיום הוא פתוח להורדה באמצעות הזמנה בלבד וללא תשלום.

 

בהודעה ששחררה החברה לבורסה צוטט תומר פסקל, מנהל יחידת גרדיוס בפריון. "בשלב ראשון בדקנו את המוצר בעצמנו ובקרב בני המשפחות שלנו, ונוכחנו לדעת שחווית הגלישה הואטה בשל שימוש יתר בסרגלי כלים ותוספים שהורדו", אמר בהודעה. "רצינו לסייע לגולשים להבין טוב יותר מה מותקן, מה ה'מחיר' הנגרם כתוצאה משימוש בסרגלים ותוספים אלו, וליצור אמצעי ידידותי למשתמש לשם הסרה של תוספים שאינם רצויים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x