שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

ואימרו גבינה: מדריך אפליקציות עיבוד תמונה לסמארטפון

כל סמארטפון ממוצע מכיל מצלמה, אבל פעמים רבות התמונות דורשות קצת שיפור לפני שמעלים אותן לפייסבוק. מצאנו לכם חמש אפליקציות שיאפשרו לכם לרטש על המקום

רפאל קאהאן 18:1902.08.13

אחת הבעיות העיקריות ממנה סובלים כל הצלמים המשתמשים במצלמה הבסיסית יחסית בטלפונים חכמים היא חוסר השליטה על התוצאה הסופית. מעבר לכך שהתמונות האלו מיועדות בעיקר לשיתוף ברשתות חברתיות, לעיתים קרובות קשה לשים לב או לתקן בעיות כגון חשיפת יתר או טשטוש. אולם בשנים האחרונות החלו יצרניות תוכנות הריטוש המקצועיות לפתח גם גרסאות בסיסיות המיועדות לטלפון שלכם. אמנם לא תצליחו להפוך את הטלפון לתחליף למצלמה מקצועית, אבל תתפלאו עד כמה אפשר לשפר ואף להציל כל תמונה, גם כזאת שנלקחה על ידי הטלפון.

 

Photoshop Express - האב, הבן ורוח הקודש

 

Photoshop Express Photoshop Express

 

Photoshop היא המקור הרוחני לרוב תוכנות ריטוש התמונות הקיימות. היא אמנם לא הייתה הראשונה, אבל היא בהחלט הנפוצה והמקצועית ביותר בקרב רוב הצלמים והגרפיקאים. כיום, לאחר מהפכת הסמארטפונים, החליטו באדובי שגם צלמים המשתמשים בטלפון זכאים לפתרון מקצועי לריטוש תמונות. האפליקציה הבסיסית לסמארטפונים חינמית והשימוש בה הרבה יותר אינטואיטיבי מאשר בגרסתה המקצועית על המחשב, אך גם הגרסה הזו דורשת לפחות מעט ידע בצילום על מנת ליהנות ממלוא יכולותיה.

 

זמינות (חינם): אנדרואיד, אייפון, ווינדוס פון

 

Snapseed - הפוטושופ של גוגל

 

Snapseed Snapseed

 

לאחר שבגוגל הבינו שהרבה צלמים מתלהבים דווקא מהאייפון, החליטו שם שאולי שווה להשקיע קצת גם בתחום המצלמות והאפליקציות, ולספק אפליקציית ריטוש רצינית. לשם כך קנתה גוגל את חברת Nik Software, אשר מתמחה בפיתוח פילטרים, אפקטים מקצועיים ואפליקציות עיבוד תמונה. החברים שם פיתחו עבור האייפון והאנדרואיד את אחת מאפליקציות עיבוד התמונה הטובות כיום - האפליקציה מאפשרת מגוון רחב של אפקטים, ריטושים ופילטרים ונותנת מענה אפילו לכאלה שלוקחים צילום ברצינות.

 

זמינות (חינם): אנדרואיד, אייפון

 

Little Photo - לאמנים בנשמה

 

Little Photo Little Photo

 

אפליקציית Little Photo מיועדת קודם כל לחובבי תמונות אטמוספירה בשחור לבן. היא המקבילה האנדרואידית לצילום במצלמות רטרו, ומאפשרת לדמות מגוון רחב של התקני צילום ישנים ועתיקים. אם אתם מעוניינים לספק לצילומים שלכם אווירה סוריאליסטית או אמנותית, קצת בדומה לאינסטגרם - זוהי האפליקציה בשבילכם.  

 

זמינות (חינם): אנדרואיד

 

CameraBag 2 - תמונות ב-Hi Fi לאייפון

 

CameraBag 2 CameraBag 2

 

CameraBag מספקת עיבוד תמונה איכותי עם מינימום כפתורים ותפריטים. היתרון שלה נעוץ בפילטרים איכותיים ובממשק נקי ומינימליסטי. היא מספקת ביצועים מעולים בעזרת מנוע עיבוד תמונה של 32-ביט, בדיוק כמו המקבילה המקצועית שלה בעולם המחשבים. שלא כמו פוטושופ, היא גם מאוד זריזה, אולם היא תדרוש מינימום אייפון 4 על מנת לעבוד ביעילות.

 

זמינות (3.90 שקל): אייפון

 

Camera ZOOM FX - עיבוד תמונה לעם ולכולם

 

Camera ZOOM FX Camera ZOOM FX

 

היתרון של Camera ZOOM FX הוא בכך שהיא מיועדת לתפעול על ידי כל אחד, גם אם אין לו ידע רב באמנות הצילום. היא מכילה מגוון רחב של פילטרים, אפקטים ואפשרויות עריכה, וכן מאפשרת לעבד תמונות קיימות או להשתמש באפליקציית הצילום הייעודית שלה. החסרון העיקרי שלה: היא לא בחינם. אם אתם מוכנים להשקיע מעט בצילום שלכם, כדאי.

 

זמינות (9.99 שקל לאנדרואיד, 15.90 שקל לאייפון): אנדרואיד, אייפון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x