$
הייטק והון סיכון

פבלס מכפר סבא השלימה גיוס של 11.5 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע שאת הגיוס הובילו סנדיסק ובוש. פבלס פיתחה חיישן שמזהה תנועות אצבע וממיר אותן לפעולות שליטה במחשבים

אסף גלעד 08:2331.07.13

הסטארט-אפ פבלס (Pebbles) מכפר סבא, העוסק בתחום זיהוי תנועות הגוף, השלים גיוס של 11.5 מיליון דולר. כך נודע ל"כלכליסט". זהו גיוס גדול ראשון לפבלס, שלפי ההערכה בוצע לפי שווי חברה של 12 מיליון דולר.

את הגיוס הובילו ענקיות הטכנולוגיה סנדיסק ובוש, ומשקיעים כמו קרן גיזה הישראלית, קרן iNetworks 360 מהונג קונג וקרן שונוויי מסינגפור. משקיעה מעניינת נוספת בגיוס היא חברת שאיומי הסינית (Xiaomi), שמכונה לעתים ה"אפל של סין", המייצרת ממירים לטלוויזיה.

 

גיוס הון גיוס הון צילום: shutterstock

 

פבלס פיתחה ממשק חדשני למחשבים וטלוויזיות: חיישן תלת ממדי המזהה את תנועת אצבעות הידיים וממיר אותה לפקודות הפעלה. ייחודו של החיישן בכך שהוא קולט תנועות אצבע עדינות, מה שעשוי לאפשר לו להחליף טכנולוגיות זיהוי גוף הדורשות תנועות גסות יותר כמו נפנוף ביד או תנועות גוף שלמות, טכנולוגיות שקיימות באקסבוקס של מיקרוסופט וב-Wii של נינטנדו.

 

נוסף על כך, התקנת התוכנה של פבלס ניתנת ליישום על פני כלל המכשירים, ובהם טלפונים סלולריים חכמים. הודות לכך היא לא מיועדת רק להפעלת משחקים, אלא גם להפעלת הטלוויזיה או למענה לשיחת טלפון בזמן נהיגה ברכב.

 

 

 

פבלס הוקמה ב-2010 על ידי נדב גרוסינגר, מנוהלת על ידי אמיל אלון ומעסיקה 20 עובדים. לדברי ראשי החברה, זיהוי תנועות האצבעות צפוי לאפשר מרחב גדול של אפשרויות תפעול - מהפיכת כף היד לאקדח במשחקי מחשב ועד פעולות עדינות כמו ציור וירטואלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x