$
אפליקציות

Viber אינה מאשימה את אפל בפריצה לעמוד האפליקציה שלה

גורם בחברה מסר ל"כלכליסט" כי בניגוד לדיווחים בכלי התקשורת, החברה יודעת שההאקרים פרצו לאתר שירות הלקוחות שלה כדי להשיג גישה לאייטיונס. Viber מתייחסת למתקפה בתור מטרד קל, שאין בו כל סכנה למשתמשים

אסף גלעד 18:2729.07.13

החבלה באפליקציית הצ'ט הסלולרית Viber מצד האקרים פרו-פלסטינים נמשכת: הפעם השחיתו ההאקרים את חשבון האפסטור של האפליקציה וכתבו על דף התיאור שלה ב- iTunes: "כתבנו את האפליקציה הזו בכדי לרגל אחריכם. אנא הורידו אותה". גורם בחברה מסר ל"כלכליסט" כי בניגוד לדיווחים בכלי התקשורת, Viber אינה מאשימה את אפל ברמת אבטחה לא נאותה בחנותה המקוונת.

מדובר ככל הנראה באותם האקרים סוריים שתקפו את אפליקציית Viber גם בשבוע שעבר מתוך כיוון שלטענתם מדובר באפליקציה ישראלית שאוספת, לטענתם, מידע על המשתמשים.

 

אפליקציית Viber (מימין) אפליקציית Viber (מימין)

 

טענה זו הוכחשה בעבר על ידי Viber עצמה, שהמידע היחיד שהיא אוגרת הוא ספר הטלפונים של המשתמשים וזאת לצורך הצגת החברים שהצטרפו לשירות עבור המשתמש בלבד. החברה אמנם נוסדה על ידי ישראלים יוצאי חברת איימש - טלמון מרקו, איגור מגזיניק, סאני מרואלי ועופר סמוכה, אך עיקר פעילותה בבלרוס ובקפריסין ובארץ היא מחזיקה מרכז פיתוח קטן בן 40 עובדים בלבד, המהווה שליש מהחברה.

 

בשבוע שעבר פרצו ההאקרים לאתר שירות הלקוחות של וייבר ופרסמו מתוכו נתונים של כמה משתמשים בשירות. ככל הנראה, אותם האקרים פרצו מלכתחילה לאתר Viber על ידי מתקפת פישינג על כתובות אימייל של אנשי Viber .

 

מנכ"ל Viber: המתקפה היא בסך הכל מטרד

 

מנכ"ל החברה טלמון מרקו קושר בין שתי המתקפות: "המתקפה הקודמת סייעה להאקרים להשיג גישה לחשבון האייטיונס העסקי שלנו iTunes Connect -  שמאפשר לנו להתקשר עם האפליקציה שלנו על גבי החנות של אפל".

 

טלמון מרקו, מנכ"ל Viber טלמון מרקו, מנכ"ל Viber צילום: עמית שעל

 

"באופן מקרי, זו אותה המערכת שנפרצה לפני עשרה ימים, אם כי איננו מאמינים שהן בהכרח קשורות. כאשר המשתמש מחובר לחשבון iTunes Connect, קשה מאוד להוציאו משם, אפילו אם מוחקים את החשבון שלו. מפתחי תוכנה יכולים לנסות ולהסיר את נוכחות המשתמש באותו חשבון, אבל הוא יכול להמשיך ולפעול באין מפריע בתוך iTunes, וזוהי סוגייה שהעלינו בפני אפל, ואנו מקווים שהם יטפלו בה".

 

"אנחנו רוצים להדגיש שהמתקפה הזו היא בסך הכל מטרד, והנזק הגדול ביותר שאפשר לעשות בעזרתה הוא לשנות את תיאור האפליקציה בחנות אפסטור"' אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x