$
מכשירים ומדריכים

חדש ממוטורולה: Droid Maxx - סמארטפון עם סוללה של 48 שעות

החברה חשפה את הדור החדש של מכשיריה, שכולל פלטפורמת מעבד שפיתחה בעצמה ובה שתי ליבות יעודיות לממשקים טבעיים - הפעלה קולית וזיהוי מחוות. לצד ה-Maxx, הוצג גם דגם דק במיוחד ודגם מוזל

הראל עילם 14:0224.07.13
מוטורולה מוביליטי, חטיבת של גוגל, חשפה אמש (ג') באופן רשמי שלושה סמארטפונים חדשים: Droid Mini ,Droid Ultra ו-Droid Maxx. בדומה למכשירים אחרים בסדרת RAZR, הטלפונים מיועדים בעיקר לספקית הסלולר האמריקאית ורייזון.

 

דגם האולטרה מציע גוף דק במיוחד, בעוד שה-Maxx עבה יותר אך מכיל סוללה גדולה, כבדה וחזקה במיוחד שיכולה להגיע ל-48 שעות עבודה - פי כמה וכמה מכל מכשיר אחר בשוק. 

 

ל-Maxx ול-Ultra יש מסך בגודל חמישה אינץ', בעל צפיפות פיקסלים של 294 פיקסל לאינץ' - נמוכה ביחס לקטגוריה ורזולוציה של 1,280 על 720 פיקסל. מכשיר המיני הוא בעל מסך שיכולותיו זהות, אך גודלו 4.3 אינץ'. לכל המכשירים יש שני גיגה-בייט של זיכרון פעולה ומרחב אחסון של 16 גיגה-בייט.

 

מיני, מקס, אולטרה; הבנים החדשים במשפחת Droid מיני, מקס, אולטרה; הבנים החדשים במשפחת Droid

 

הדגמים החדשים שומרים על הקו העיצובי המוכר של הסדרה, עם גב העשוי מסיבי קוולר, עיצוב שהחברה הציגה לראשונה לפני כשנתיים במכשיר הדרויד RAZR. החומר הקשיח, שמשמש גם בתחומי הצבא והביטחון, מאפשר לבנים החדשים במשפחת Droid להיות דקים, עמידים וקלים במיוחד. המכשירים ישתמשו במצלמה בעלת חיישן של 10 מגה-פיקסל עם עדשות בעלות מפתח צמצם של f2.4. 

 

דק וקל. Droid Ultra דק וקל. Droid Ultra

 

מוטורולה חוזרת לתחום המעבדים

 

הטלפונים מסמנים את חזרתה של מוטורולה לתחום מעבדי המובייל, אותו הובילה בתחילת דרכה של תעשיית הטלפונים הניידים. שני המכשירים ישתמשו בפלטפורמה מיוחדת (או SoC, מערכת על שבב) בשם X8, שלפי מוטורולה מכילה שמונה ליבות.

 

Droid Maxx Droid Maxx

 

הפלטפורמה תכלול מעבד כפול ליבה מבית קוואלקום, מעבד גרפי בעל ארבע ליבות, ושתי יחידות עיבוד יעודיות המיועדות לממשק טבעי - אלמנט חשוב מאוד במכשירים החדשים. שני הטלפונים יכללו ממשק מיוחד המאפשר תפעול חלק מהפונקציות ללא נגיעה במסך המגע. כך למשל, ניתן להפעיל את הטלפון ואת המצלמה ישירות על ידי ביצוע מחוות מול המצלמה, או להיכנס ישירות למנוע החיפוש גם כאשר הטלפון עדיין במצב המתנה, על ידי פקודה קולית.

 

מוטורולה גם שיפרה את ממשק ניהול צריכת הסוללה שלה עם טכנולוגיה מיוחדת המאפשרת להפעיל רק חלק מהמסך במקרה הצורך, כמו בכניסת התראות. הדבר מאפשר חסכון משמעותי בזמן העבודה.

 

גוגל עדיין לא מרוצה

 

כל הטכנולוגיות האלו, ולפי הדיווחים גם ה-X8, יגיעו לטלפון העתידי של מוטורולה הידוע כ"מוטו X" או "X פון", ומפותח תחת הנחייתו של הישראלי ליאור רון. זהו המכשיר הראשון שפותח על ידי מוטורולה תחת הנחייתה של גוגל, ויאפשר התאמת המכשיר לצרכן. מכיוון שהמוטו X יורכב בארצות הברית, לקוחות חדשים יוכלו לבחור את צבע המעטפת ואפילו לחרוט בצורה אישית על גבו. הוא יכיל מפרט בינוני, שהוא חלש משל מהמכשירים שחשפה החברה. 

 

גוגל בעצמה הביעה בעבר אכזבה מהמכשירים הקיימים של מוטורולה וממפת הדרכים העתידית שלה. ניתן להניח כי ההתבטאות התייחסה גם לדור הנוכחי, למרות הטכנולוגיות החדשות בתחום הממשק והסוללה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x