$
אינטרנט

תאכלי אבק, פייסבוק: רבע מכל תעבורת הרשת בצפ' אמריקה מגיע מגוגל

ניתוח של חברת מחקר גילה כי יוטיוב, מנוע החיפוש ושירותי גוגל אחרים הם שמניעים את רוב תעבורת הגלישה בקנדה וארה"ב. בכך, עוקפת החברה את פייסבוק וטוויטר גם יחד

נמרוד צוק 15:3223.07.13

גוגל אחראית ל-25% מתעבורת הרשת של משתמשים פרטיים בארה"ב וקנדה - יותר מפייסבוק, נטפליקס, וטוויטר גם יחד, על פי נתוני חברת המחקר Deepfield.

לפני שלוש שנים עמד נפח תעבורת הרשת שייצרה החברה על 6% בלבד. מרבית התעבורה מגיעה מיוטיוב, אם כי גם מנוע החיפוש הוותיק, שירות המדידה אנליטיקס, פרסומות ואפליקציות רשת לדפדפן כרום אחראיות לחלק לא קטן ממנה.

 

מקור הטראפיק העיקרי: יוטיוב מקור הטראפיק העיקרי: יוטיוב

 

החברה היחידה שעוברת את היקף התעבורה הזה לעיתים רחוקות היא ספקית שירות הווידאו המקוון נטפליקס - וגם זה רק בזמני צפיית השיא בשעות הערב.

 

על פי המחקר, כ-62% מהסמארטפונים, המחשבים הניידים, הסטרימרים וקונסולות משחק מתחברים לפחות פעם ביום לשרתי גוגל - נתון דומה לנתח השוק של החברה בתחום החיפוש, שעמד על 66% בחודש שעבר. גם בימים החלשים ביותר המספר עומד על למעלה מ-50%, ובימים החזקים ביותר של החברה הוא מתקרב ל-70%. כמחצית מאתרי האינטרנט הגדולים עושים שימוש בשירותי גוגדל דוגמת אנליטיקס, אחסון קבצים ופרסום, לטענת החברה.

 

כדי להתמודד עם היקף התעבורה הזה, גוגל בונה חוות שרתים בקצב המהיר ביותר שניתן; בשנה האחרונה אף רישתה כ-80% מספקיות האינטרנט בארה"ב בשרתי Cache שנועדו לקצר את זמני ההמתנה לתכנים שמאוחסנים בשרתיה.

 

נתוני המחקר אמנם עשויים להיות מוטים במידה מסוימת שכן ל-Deepfield אין יכולת לכסות את כל האינטרנט, אבל לטענת החברה הנתונים שלה מדויקים יותר מאלה שניתן לקבל מחברות כמו אלקסה וקומסקור, שמודדות דפדפנים בלבד ולא מתייחסות לאפליקציות מובייל ולהתקני חומרה שמתחברים לרשת כמו אפל TV, הסטרימרים של רוקו וקונסולות אקבוקס 360.
 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x