$
חדשות טכנולוגיה

סירי, איפה הרכבת? אפל רכשה חברה לניווט בתחבורה ציבורית

בנוסף, קנתה החברה גם מסד נתוני מיקום לעסקים. הרכישות נועדו לשפר את שירות הניווט שלה, אפל Maps וליישר קו עם שירותים מתחרים מבית גוגל ונוקיה

ניצן סדן 09:4820.07.13
אפל קנתה את HopStop, חברה שמפעילה אפליקציה להנחיות ניווט בתחבורה ציבורית. להערכת סוכנות בלומברג, אשר דיווחה על העסקה, אפל שואפת לשלב את היישום בשירות הניווט שלה. בנוסף, דווח אמש (ו') כי ענקית האלקטרוניקה רכשה גם את Locationary, שירות שמעדכן נתוני מיקום לעסקים.

 

סכומי העסקאות טרם נחשף; "אנו רוכשים חברות טכנולוגיה קטנות מפעם לפעם, מבלי לחשוף את תוכניותינו עבורן", מסר דובר אפל ל-All Things D בנושא.

הופסטופ מחזיקה במסד נתוני תחבורה ציבורית עירונית של כ-500 ערים שונים בעולם והאפליקציה שלה זמינה כיום גם ל-iOS וגם לאנדרואיד. בין משקיעיה נמנים קרן רודיום של דניאל רקנאטי, וירון גלאי.

 

שירות הניווט של אפל שירות הניווט של אפל

 

הרכישות נועדו לשפר את שירות אפל Maps, אשר נחשף בשנה שעברה וזכה לביקורות קשות ולתלונות רבות מצד המשתמשים. זאת, משום שמסד הנתונים שלה לא היה מעודכן וכלל מספר עצום של טעויות. בנוסף, היו חסרים בה כלים רבים כדוגמת יכולת הנחיות ניווט שמשלבות מידע על תחבורה ציבורית.

 

ירון גלאי, מהמשקיעים בהופסטופ ירון גלאי, מהמשקיעים בהופסטופ צילום: רחל פפו

 

הביקורת על שירותי הניווט היתה כה משמעותית עד שטים קוק, מנכ"ל החברה, התנצל על הטעויות ב-Maps ואף המליץ למיליוני משתמשי אפל לעבור לשירותים מתחרים כאלה של נוקיה, גוגל ו-Waze. הרכישות האחרונות הן ככל הנראה צעד בדרך ליישור קו של אפל שירות Maps עם מתחריו.

 

נראה שיהיה על אפל לשלב את טכנולוגיות hopStop ו- Locationary במהירות בשירות; חברות כגוגל ונוקיה כבר עומלות על פיתוח הדור הבא של שירותי הניווט - פיתוח כלים לניווט בתוך מבנים, מה שעשוי למשוך משתמשים רבים ואיתם גם מפרסמים ועסקים. כמותן, גם אפל מפתחת טכנולוגיה שכזו, אך שירות הניווט שלה עדיין נתפס כבוסרי ובעייתי בעיני משתמשים רבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x