$
אינטרנט

פרשנות

מימון המונים: הגורו לא גר כאן יותר

אפילו האלילים של תעשיית הגיימינג, אשר להם קהל מעריצים גדול ומאחוריהם משחקים מפורסמים, מתקשים להצליח בזירה הצפופה של אתרים כקיקסטארטר

הראל עילם 10:1220.07.13

אין תעשייה שהושפעה ממהפכת מימון ההמונים יותר מתעשיית המשחקים. הפרויקטים הגדולים ביותר באתר קיקסטארטר, מוביל התופעה, הם משחקים ועד לאחרונה נראה היה גם שהמצליחים ביותר שבהם הם אלו ששייכים למעצבי המשחקים המפורסמים.

כריס רוברטס, יוצר סדרת Wing Commander האגדית, הוא זה שעומד מאחורי השיא של ‭.Star Citizen‬ הצוות שמאחורי משחק התפקידים ‭Baldur's Gate‬ הפתיע עם שלושה פרויקטים חדשים, שכל אחד מהם גייס יותר ‭3-מ‬ מיליון דולר. גם מעצב הקווסטים טים שייפר הפך את קיקסטארטר למקור כספים קבוע לחברה החדשה שלו, ‭ Double Fine‬.

 

Star Citizen של כריס רוברטס: מומן Star Citizen של כריס רוברטס: מומן

 

אבל למרות זאת, היותך גורו משחקים כבר לא מהווה מקור להצלחה אוטומטית. אמריקן מקג'י, יוצר משחקי הפעולה הידוע שהמפורסם בהם הוא Alice נאלץ לגדוע באבו את פרויקט הקיקסטארטר למשחק בשם ‭.OZombie‬

 

OZombie של אמריקן מק'גי: לא עמד ביעדי המימון OZombie של אמריקן מק'גי: לא עמד ביעדי המימון

 

מל קרוצר, היוצר האגדי של אוטומטה - משחק הווידיאו/ מולטימדיה הראשון - לא הצליח לגייס יותר ‭50-מ‬ אלף דולר למשחק Deus Ex Machina 2‬ וגם פיטר מולינו יוצר Fable בקושי הצליח לגייס את הכספים הנדרשים לפרויקט שלו, גודוס.

 

הסיבה לכישלונות האלה היא שהגיימרים הפכו להיות קהל משקיעים הרבה יותר חשדן – אולי בגלל הזינוק העצום בכמות החברות שפונות אל האתר. בתחרות הקשה של היום אפילו שם מפורסם כבר אינו מהווה מתכון להצלחה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x