$
חדשות טכנולוגיה

פרשת PRISM: מיקרוסופט רוצה לחשוף את קשריה עם ה-NSA

ענקית התוכנה הגישה בקשה לתובע הכללי של ארה"ב לאישור הצגת המידע שהעבירה לסוכנויות המודיעין במדינה. זאת, לאחר שהעניקה ל-NSA גישה לחשבונות סקיידרייב, סקייפ ואאוטלוק

נמרוד צוק 14:1417.07.13

מיקרוסופט פנתה לתובע הכללי של ארה"ב בבקשה שיתיר לה להיות גלויה יותר כלפי לקוחותיה בנוגע למידע האישי שהיא מעבירה ל-NSA וגופי מודיעין אחרים. זאת, בעקבות פרסום בגארדיאן לפני שבוע שלפיו סיפקה החברה ל-NSA גישה ישירה לשרותים כמו אאוטלוק, סקייפ, סקיידרייב ואחרים.

מיקרוסופט הכחישה את הטענות, שפורסמו בהמשך לחשיפת המעורבות של חברות טכנולוגיה בפרויקט הריגול PRISM של ה-NSA על ידי מארק סנודן.

 

מבקשת להפגין שקיפות. מיקרוסופט מבקשת להפגין שקיפות. מיקרוסופט צילום: בלומברג

 

"החוקה מבטיחה את החירות הבסיסית שלנו לחופש ביטוי, מלבד מקרים בהם קיים אינטרס ממשלתי הולם שניצב מולה", כתב בראד סמית', יועץ משפטי של החברה, במכתב שנשלח אתמול לתובע אריק הולדר. "מסמכים רבים נחשפו והם נמצאים עתה במרחב הציבורי, כך שאין יותר אינטרס ממשלתי למנוע פרסום של מידע רלבנטי, במיוחד כשהוא עשוי לתת מענה לחששות הציבור".

 

הועבר מידע לפי דרישה, לא היתה "דלת אחורית"

 

בפוסט שכתב בבלוג החברה, אמר סמית' כי הממשלה טרם הגיבה לפניה לעתירה שהחברה הגישה ב-19 ביוני, בבקשה להתיר לה לפרסם את המספר המדויק של בקשות למידע שקיבלה מגופי בטחון לאומי. מיקרוסופט וחברות טכנולוגיה אחרות פרסמו בשבועות האחרונים נתונים על היקף הבקשות, אבל בשל מגבלות החוק נאלצו להסתפק בהערכות ובמספרים שמערבבים בין בקשות אלה לבקשות משטרתיות רגילות למסירת מידע.

 

בפוסט חזר סמית' והכחיש את האפשרות שהחברה יצרה במוצריה "דלתות אחוריות" לשימוש סוכנויות ממשל, וטען כי כל מידע שנמסר לסוכנויות הועבר על ידי החברה לאחר שהתקבלה דרישה משפטית מחייבת שנבדקה על ידי עורכי הדין של מיקרוסופט ותוך הקפדה על מסירת מינימום האינפורמציה שהחוק מחייב. סמית' הודה, עם זאת, כי התקיימו שיחות בין החברה לגופי הממשל שעסקו בהתאמת מוצריה לדרישות החוק ובתהליכי מסירת המידע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x