$
חדשות התקשורת

פרסום ראשון

חברת תשתיות התקשורת החדשה הוקמה רשמית

החברה שתקים את מיזם הסיבים האופטיים על גבי תשתיות חברת החשמל נרשמה היום תחת השם IBC ברשם החברות. תתחיל בהקמת תשתית התקשורת בתחילת 2014

אופיר דור 16:3514.07.13
החברה שתקים את מיזם הסיבים האופטיים על גבי תשתיות חברת החשמל נרשמה היום (א') ברשם החברות. בכך מושלם עוד שלב בדרך לתחילת עבודות ההקמה במיזם הצפויה בתחילת 2014.

חברת התשתיות השלישית נרשמה ברשם החברות תחת השם IBC (Israel Broadband Company), אך מקורבים לחברה אמרו שלא בהכרח זה יהיה השם המסחרי שיבחר בסופו של דבר.

 

התקנת סיבים אופטיים התקנת סיבים אופטיים צילום: יוסי וייס

 

בשבוע שעבר השלימה קבוצת המשקיעים בראשות חברת ויה אירופה השבדית שזכתה במכרז הסיבים את העברת הכספים הנדרשים. המשקיעים העבירו 100 מיליון שקל לקופת המיזם והפקידה 200 מיליון שקל נוספים בערבות בנקאית למדינה. לאחר העברת הכספים נחתם הסכם השותפות בין קבוצת המשקיעים לחברת החשמל.

 

קבוצת המשקיעים כוללת מלבד ויה אירופה גם את קבוצת רפק, חברת באטם, חברת נכסי זיסאפל של יהודה זיסאפל, בעלי רד-גינת, וחברת טמרס אחזקות של היזם היהודי-אנגלי פויו זבלדוביץ'. קבוצת המשקיעים תחזיק ב-60% מהחברה שתקים ותפעיל את תשתית התקשורת שתתחרה בבזק וב-HOT, בעוד חברת החשמל תחזיק ב-40% מהחברה.

 

מיזם הסיבים האופטיים נועד להקים תשתית תקשורת שלישית בישראל לצד אלו של בזק ו-HOT, עליה ניתן יהיה לספק שירותי אינטרנט, טלפוניה וטלוויזיה. חברת התשתיות החדשה תקבל מהמוכן כ-3,000 ק"מ של סיבים אופטיים שפרסה חברת החשמל בין הערים בישראל במקביל לחוטי החשמל. במסגרת הפרויקט יפרסו עוד כ-25 אלף ק"מ של סיבים כדי שניתן יהיה לחבר כל בית בישראל לתשתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x