$
אינטרנט

חטפת קנס על שיתוף קבצים? הצטרפי לקמפיין למניעת פיראטיות

התאחדות תעשיית התקליטים הציעה לפיראטית המורשעת ג'יימי תומאס הצעה שאי אפשר לסרב לה: לצאת בקמפיין נגד שיתוף קבצים - ובתמורה יופחת הקנס שהוטל עליה, 222 אלף דולר

נמרוד צוק 13:0614.07.13
פיראטית הרשת ג'יימי תומאס-ראסט, שהתפרסמה כשהורשעה בשיתוף שירים ברשת שיתוף הקבצים קאזה ונקנסה בשל כך ב-222 אלף דולר לאחר מאבק ממושך, זכתה להצעה מפתיעה מה-RIAA, התאגדות חברות התקליטים האמריקנית: להקטין את הקנס בתמורה לקריאה פומבית שלה להמנע מפיראטיות.
תומאס אמרה לאתר wired, שדיווח על הפרשה, כי איננה מתכוונת לקבל את ההצעה ושהיא מעדיפה לפשוט את הרגל כדי להמנע מהקנס או לנסות לשלם אותו ממשכורתה הצנועה כעובדת של מנהלת השמורה האינדיאנית בה היא מתגוררת. במאי האחרון דחה בית המשפט העליון בארה"ב את בקשת הערעור שלה על הקנס, שהוגשה בטענה שהיקפו היה חסר פרופורציה לנזק הממשי שנגרם לחברות התקליטים ובניגוד לחוקה.

 

קאזה, שירות ההורדות בו השתמשה תומאס-ראסט קאזה, שירות ההורדות בו השתמשה תומאס-ראסט צילום: בלומברג

 

דובר RIAA אמר בתגובה: "אנחנו ממשיכים לנסות לפתור את המקרה הזה באופן הגיוני. בעבר הצענו לגברת תומאס ליישב את הסכסוך על ידי תרומה שלה לקרן לטיפוח מוזיקאים מקומיים, והבהרנו לה שאנחנו פתוחים להצעות לפיצוי שאיננו כספי, כמחווה של רצון טוב וכנסיון לפתור את המקרה באופן שיהיה לשביעות רצון כל הצדדים".

 

24 שירים, קנס של שני מיליון

 

בעבר הגיעו חברות התקליטים להסדר דומה עם משתף קבצים אחר, קווין קוגיל מלוס אנג'לס, שקיבל עונש של חודשיים במאסר בית לאחר שהעלה לאתר שלו תשעה שירים מתוך האלבום Chinese Democracy של Guns N' Roses, וזכה בביטולו לאחר שהסכים לפרסם הצהרה פומבית נגד שיתוף קבצים.

 

המקרה של ג'יימי תומאס החל לפני ב-2007, כאשר סכום הפיצוי המקורי עמד על 1.92 מיליון דולר עבור שיתוף של 24 שירים. המשפט נפסל פעם אחת ונמשך על פני שלושה פסקי דין שונים, כשהאחרון שבהם קבע את הקנס על סכום של 222 אלף דולר. תומאס היתה אחת מאלפי משתפי קבצים שה-RIAA תבעה באותה תקופה, כאשר כמעט כל האחרים העדיפו לשלם קנס של אלפי דולרים בודדים מאשר להתעמת עם הפדרציה בבית המשפט. קמפיין התביעות נגד משתמשים פרטיים הסתיים ב-2008 לאחר שנכשל במניעת התופעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x