$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט נולדת מחדש: החלה שינוי ארגוני נרחב

ענקית התוכנה האמריקאית שינתה את הגדרות ותפקידי כל חטיבות הבסיס שלה, הקימה חטיבת שיווק חוצת תחומים ומוצרים ומטשטשת במידה רבה את הקו שבין מוצרים לצרכן ולארגון

ניצן סדן 17:3711.07.13

מיקרוסופט הודיעה על מהלך שינוי ארגוני נרחב - הגדול ביותר שלה מזה כחמש שנים, שנועד לייעל את פעולתה לאור פניה החדשים כחברת מוצרים ושירותים. ראשית, בוטלו יחידות הבסיס העסקיות של החברה - חטיבות ווינדוס, כלים ושרתים, החטיבה העסקית, בידור ומכשירים וחטיבת השירותים המקוונים.

מעתה, ירוכז תחום מערכות ההפעלה (ווינדוס, ווינדוס פון ו-Xbox) בחטיבה אחת ואילו תחומי השיווק והאסטרטגיה העסקית יעברו לחטיבה אחת שתעסוק בנושאים אלה עבור כל יתר יחידות החברה. בנוסף הוקמו חטיבת אפליקציות ושירותים, חטיבת ענן ותאגידים וחטיבת מכשירים ואולפנים.

 

ההתבססות על אותה יחידה עסקית לאספקת מוצרים שנועדו הן לצרכן והן לתאגיד היא חלק ממגמה של החברה שנועדה גם להפגין ורסטיליות כלפי המשקיעים וגם לחסוך בכ"א, שכן מיזוג החטיבות צפוי להוביל בהמשך גם לפיטורים - עדיין לא ידוע באיזה היקף.

 

מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר צילום: אוראל כהן

 

לפי דיווח של zdnet, השינוי צפוי לארוך מספר חודשים, אולם חלק מעובדי החברה צפוים לעבור לחטיבות החדשות בזמן הקרוב. טרי מאיירסון, ראש חטיבת הנדסת ווינדוס פון, מונה לראש חטיבת מערכות ההפעלה - תחתיה נמצאים גם תחומים כ-Xbox Live ושירותים מקוונים שקשורים למוצרי ווינדוס. קי לו, ראש חטיבת השירותים המקוונים, מונה לראש חטיבת האפליקציות והשירותים וינהל מוצרים כבינג, MSN, אופיס, סקייפ ועוד.

 

סאטיה נאדלה, ראש תחום שרתים וכלים, תמונה לראש חטיבת הענן והתאגידים וג'ולי לארסון גרין תעזוב את חטיבת הסרפס וההנדסה לטובת חטיבת מכשירים ואולפנים החדשה. תמי רלר, סמנכ"לית השיווק של ענקית התוכנה, תמונה לראש קבוצת השיווק התאגידית, אשר תטפל בכל מוצרי ושירותי חטיבות החברה. קרייג מאנדי, מנהל המחקר של החברה, יעזוב את תפקידו לטובת פרויקט מיוחד שטרם נחשף. לפי דיווחים, קורט דלביין, נשיא החטיבה העסקית של מיקרוסופט, יעזוב את תפקידו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x